חגי עמיר נעצר ונחקר תחת אזהרה

אחיו של רוצח ראש הממשלה עוכב לחקירה לאחר שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "יגיע הזמן שבו הנשיא ריבלין יחלוף מהעולם" {בחשד להסתה}

אחיו של רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין נעצר: חגי עמיר, אחיו של יגאל עמיר, נעצר הערב בעקבות פוסט שכתב בפייסבוק על נשיא המדינה, ראובן ריבלין, לאחר שהתבטא כי לא יחון לעולם את יגאל עמיר.

עמיר כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ריבלין הוא פוליטיקאי חנפן. לא הוא קובע אם אחי ישתחרר או לא – רק הקב"ה קובע כפי שהוא קבע שרבין יתפגר. למרות שריבלין וחבריו לא ממש הסכימו – הוא קבע שריבלין יהיה נשיא ויגיע הזמן שהוא יקבע שריבלין יחד עם המדינה הציונית צריכים לחלוף מהעולם – כפי שסדום חלפה בשל הפשעים שהם ביצעו במסגרת החוק נגד בני עמם. היום הזה כבר לא רחוק".

במשטרה לא ישבו על זרי הדפנה והפוסט האחרון הדליק נורות אדומות שם, עמיר נלקח לחקירה במרחב ירקון של המשטרה.

חגי

בעבר, חגי עמיר ריצה מאסר של 16 שנים  לאחר שנחשד כי סייע לאחיו יגאל בתכנון ובהכנת ההתנקשות ברבין. הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, אחזקת נשק ואף איומים על חייו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

על פי כתב האישום שהוגש לאחר הרצח נגד חגי עמיר, הוא, אחיו יגאל וחברם דרור עדני, העלו בביתם רעיונות כיצד להרוג את רבין. בין ההצעות שהעלו השלושה היו פגיעה בראש הממשלה ליד ביתו באמצעות רובה צלפים, וכן החדרת צינור ניטרוגליצרין לצינור המים בביתו.באחד הפעמים, האחים יגאל וחגי עמיר נסעו באחת הפעמים לסיור באזור מקום מגוריו של ראש הממשלה רבין, והחליטו כי המילוט מהאזור מסובך וקשה מדי – כך שבסופו של דבר הוחלט על ההתנקשות שבוצעה בתום עצרת השמאל בתל אביב ב-4 בנובמבר 1995.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.