חג גאולת יהונתן / אלי ישי

ראוי היה יום המחר להיות יום חג. זה לא חג גאולה פרטי אלא ציבורי. יהונתן, מהווה סמל לגבורה ומסירות נפש שאיבד את חירותו למען בטחון עם ישראל

אלמלי המצב הבטחוני והטרגדיה הנוראה שפקדה אותנו היום ברציחתם של ארבעה יהודים קדושים וטהורים הי״ד, הייתי קורא לכל יהודי ארץ ישראל לחוג מחר את יום שחרורו של אסיר ציון, אחינו יהונתן פולארד ברחובה של עיר.

זה לא חג גאולה פרטי אלא ציבורי. יהונתן, מהווה סמל לגבורה ומסירות נפש. הוא איבד את חירותו למען בטחון עם ישראל.

את ייסוריו, צערו, אכזבתו והפקרתו לא ניתן לתאר במילים. אין ספק שנעשה לו עוול במשך עשרות שנים בהם לא הוכר כסוכן ישראלי .

בשנת 1998 ביקרתי את פולארד עת כיהנתי כשר העבודה והרווחה, (בממשלת נתניהו הראשונה) בכלא "באטנר" שבצפון קרוליינה. טסתי במשך כ-30 שעות הלוך ושוב, סמוך לחג הפסח, כדי להיפגש עמו שעה אחת ולזכות להעניק לו הגדה של פסח, החג המסמל יותר מכל את האופטימיות והיציאה מעבדות לחירות, בצירוף הקדשה וברכה אישית ממרן הרב עובדיה יוסף זצוק”ל.

גם בהיותי סגן ראש הממשלה ושר הפנים, ניצלתי את מעמדי והפעלתי לחץ בכל הזדמנות שנקרתה בדרכי למען שחרורו של פולארד. העברתי באופן אישי לנשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ובהמשך לנשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש את מכתבו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל שקרא לשחרורו וכן את מכתבה הנוגע ללב של רעייתו הגב' אסתר פולארד, זאת יש לציין בניגוד לדרישת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שאסר זאת. פעלתי כפי שפעלתי, כיון שמצוות פדיון שבויים אין לך גדולה הימנה.

אישים בולטים נוספים התבקשו על ידי בכל הזדמנות, לסייע לשחרורו כגון הנשיא לשעבר ג'ימי קרטר, דיפלומטים ובעלי השפעה.

גם בתקופת הנשיא אובמה, לא חדלתי מלהתאמץ לקדם את שחרורו. במהלך פגישה שקיימתי עם שגריר ארה"ב ג'ייימס קנינגהאם, העברתי את מכתבו של מרן זצוק"ל שמוען לנשיא ארה"ב אובמה, במכתב ציינתי שפולארד במצב בריאותי קשה ובשל "פיקוח נפש" וענישה חריגה יש לרחם עליו ולשחררו.

לצערי, כל תחינותיי נפלו על אוזניים ערלות ואני מרגיש חובה לבקש מיהונתן סליחה על שלא עלה בידינו לשחררו קודם לכן, אך עם זאת ליבי מתרגש ועולה גדותיו לקראת יום המחר.

לילה טוב יהונתן, מחר יום חדש.

״ופדויי ה’ ישובון ובאו ציון ברינה ושמחת עולם על ראשם ששון ושמחה ישיגון נסו יגון ואנחה״.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.