"חג החגים" נמנע ברגע האחרון

מטרתו של חוק זה לקבוע יום חג אזרחי כלל ישראלי{ושמחת בחגם}

ח"כ מרגי חתם על הצעת חוק הקובעת יום חג אזרחי אשר אמור להיות משותף לבני שלושת הדתות. כאשר חיפשו יוזמי החוק את המאחד בין שלושת הדתות גילו שבאמצעות חיבור חג החנוכה יחד עם "חג "המולד ו"חג" הקורבן,ניתן יהיה לייצר יום אשר יקרא: "חג החגים".יוזמי החוק החלו בהחתמה נמרצת של חברי כנסת על יוזמה זו .בין החותמים על הצעת החוק הופתעו ב"רדיו קול ברמה" למצוא את חתימת ידו של ח"כ מרגי .
בפניה ל"יד לאחים" נמסרה התגובה הבאה: "עמותת יד לאחים, שעוסקת במניעת התבוללות בישראל, תוקפת בחריפות את הצעת חוק – "חג החגים" שהוגשה אתמול וטוענת כי מדובר בסיוע להתבוללות דה-פקטו.
בהסבר להצעת החוק, עליה חתומים 31 חברי כנסת ממגוון סיעות, נכתב כי "מטרתו של חוק זה לקבוע יום חג אזרחי כלל ישראלי על מנת לחגוג את הרב-תרבותיות של החברה הישראלית בחודש שבו נפגשים החגים של שלושת הדתות המרכזיות בישראל: חג החנוכה, חג המולד וחג הקורבן".


העיר שנבחרה על פי הצעת החוק להיות המארחת של החג מדי שנה היא חיפה "המסמלת את החיים המשותפים בין הדתות", נכתב בהסבר. יש לציין כי בשנים האחרונות, מתקיים אירוע "חג החגים" בחיפה, אך עכשיו מנסים חברי הכנסת לקבוע זאת בחוק וביד לאחים אומרים כי "האירועים התקיימו עד כה בתוך כנסיות ואולמות שונים בחיפה".

"31 חברי כנסת חתומים על הצעת החוק שמבקשת להתרפס כלפי דתות שניסו בכל מהלך ההיסטוריה של עם ישראל, ואף מנסות בימים אלה, להשמידנו", אומר הרב שמואל ליפשיץ, ממנהלי עמותת יד לאחים, "סובלנות בין דתות היא דבר חשוב, אך אי אפשר לבקש לערבב בין הדתות רק בשביל לייצר סובלנות מעושה, מדובר בשבירת הזהות היהודית הבסיסית שלנו כיהודים".

לאחר עיון בהצעת החוק, הדגישו גורמים בעמותה כי "בהצעת החוק אף חבר כנסת מהרשימה המשותפת לא הצטרף להגשתה, מה שמעיד עוד יותר על ההתרפסות המושרשת בהצעה הזו. זה ניסיון לקדם סובלנות, אך למעשה יש כאן אי-סובלנות וסירוב מצד המאמינים בדת האסלאם ומכהנים כחברי כנסת".

בעקבות פניית 'קול ברמה' הודיע ח"כ מרגי כי יפעל מיידית להסיר את חתימתו מהצעת החוק,וכי הדבר נעשה בשגגה.

הודעה על חזרתו מהחתימה של ח"כ מרגי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.