חג הפסח של הברנז'ה • בקליינע

השבוע בבקליינע • מי העיתונאים שנפשו בחג ביוון? ראש העיר שזכה בפיס • כך נפגשו קברניטי עיריית בני ברק עם ראש הישיבה • סגן ראש העיר הממנגל • סלפי עם ראש הישיבה • זיץ במלון גורדן קראון • פינת הטוויטר

לאחר שבוע של קירצופים,התרוצצויות ברחובות בני ברק -ירושלים בואכה קניוני עזריאלי, הברנז'ה חגגה את חופשת חג הפסח. בקליינע שלא כמו ברוני הברנז'ה העדיף לחוג את הפסח בישראל אי שם באחד מקיבוצי השרון יחד עם קולגה נוסף ומשפחתו. המהדרין יצאו את שערי שדה התעופה והתעופפו כחמץ שלאחר הפסח לבירות אירופה שם חגגו את ליל הסדר כהלכתה.

עוד קודם החג, פגשו בשרגא ניימן שיצא לקניות עם רעיתו בקניון רמות, כמה שעות לאחר מכן הרכב יצא לשטיפה באחד המוסכים הפיראטיים בואכה חשמונאים, איש הפרסום מוטי רובינשטין אף הוא התחדש ברכב נוצץ לרגל החג.

שטיפת רכב שואה

בקליינע מאובזר בחמשה מזוודות, חרש את שבילי הגולן וטבל במעיינות הצלולים, צעד על חומות ירושלים, גמע את שבילי גני יהושוע והשיל חמשה קילו נוספים ממשקלו (20 קילו תוך חצי שנה).

 

בין הנוסעים המתמידים יצאו את גבולות ישראל עוזר דרוק ליוון, שלומי כהן וצביקה גרוניך לקחו אף הם חופשה קצרה וטסו ליוון. העיתונאי משה גלסנר שהה אף הוא מחוץ לגבולות ישראל במהלך החג.

שלומי 1 שלומי 2

ובשעה שחלק מהברנז'ה שהתה מחוץ לישראל, יש כאלו שיצאו לצפון במהלך ימי חול המועד, נצפו: זוג העיתונאים ידידיה וסיון רהב מאיר, חבר מועצת עיריית ירושלים מיכאל מלכיאלי.

אפרופו חופשות, גם יקי אדמקר הכתב לענייני חרדים בוואלה לקח לעצמו חופשת בת שבוע ימים. אנחנו מקנאים.

זיץ במלון: הרב לאו, החזן דובלה הלר, אבי רוזן,ובני לאופר שהו בנופש בפסח במלון גורדן קראון בנצרת, החבורה תועדו כשהם עושים זיץ בלובי, כן נצפה במלון גם המלחין משה לאופר. צפו


לאו זיץ 2 לאו זיץ

הלר

סגן ראש עיירית אלעד צורי קריספל יצא למנגל במהלך חול המועד בראש פינה ויש גם תיעוד.

קריספל שואה
גם, האיש והעבודות לחרדים יצא למנגל, אביגדור רבינוביץ יצא בחול המועד להתרענן לאחר המתיחה שהתארס כביכול עם עלמה מירושלים, לצלעות שלום.

אביגדור שואה

ואילו ראש העיר אלעד ישראל פרוש התבצר בעיר החרדית לרגל חגיגות התרבות בחול המועד באלעד, אז מתברר שממשיך השולשלת לבית משפחת האצולה נפל לא רחוק מהעץ והוא זכה בפייס! או ליתר דיוק: בקשרים עם יו"ר מפעל הפייס עוזי דיין, השניים נראו כשהם מהלכים זה לצד זה ומדסקסים על תקציבי התרבות לעיר החרדית. זה נגמר בהבטחות של מילוני שקלים (למבנים, לא לשרוליק לא חסר)…

ראש עיריית בית שמש משה אבוטובול יצא לחוות התנינים יחד עם בני המשפחה איתם הוא השתעשע.

אבוט שואה

חבר מועצת עיירית ירושלים נחמיאל סבן לקח את הילדים לקיפוצבה…

סבן שואה

אלפים השתתפו באירוע הקבלת פני רבו שנערך ב'הארנה'  במלחה, העיתונאי עקיבא נוביק הצטלם לסלפי עם המשתתפים. העיתונאי אבישי בן חיים טרח לראיין את אשר מדינה.

נוביק שואה

בן חיים שואה

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי נצפה בין אלפי המשתתפים בברכת כוהנים בכותל המערבי שנערכה השבוע ביום שני. לאחר מכן, נכנס אשכנזי לסוכת הרבנים והתברך מפי הרבנים הראשיים.

לאו שואה

גדעון וגאולה אבן- סער הגיעו במהלך חול המועד יחד עם בנם דוד לסיור בעיר בני ברק. בין היתר, קפצו לבית סגן ראש העיר אברהם רובינשטיין שנתן להם לטעום מהמאכלים של פסח. סער שראה את הארון הספרים היהודי מכוסה במפת שולחן, התעניין מדוע? סגן ראש העיר השיב, כי נוהג כשיטת החזון איש שבספרים שמשמשים כל השנה, מכסים אותם בפסח, במידה ולא ניקו אותם כהלכה.

סער שואה

אפרופו ביקורים, שר הפנים גלעד ארדן הגיע באחד הימים לביקור חג אצל רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ.

ובזמן שאלו מגיעים לביקורים, השר לשעבר אריאל אטיאס נצפה בצפון הארץ. בצהרי אחד מימי חול המועד, אף הגיע אטיאס לתפילה באחד מבתי הכנסת בצפת.

יחיאל טברסקי וירוחם אסטרייכר הגיעו עם הילדים ללוגו לנד שבקניון רמות שם הותירו את הילדים לבנות מגדלי לגו, הנשים התרוצצו בקניון וגיהצו את האשראי. אסטרייכר המשיך למסע  הקבלת פני רבו בספארי ובפארק בנתניה.

ירוחם שואה
איש היח"צ קובי סלע נסע לעיר האבות שם השתתף במופע המשולש של שולי רנד והאחים והגיטרה..

קובי שואהאריה דרעי נסע אף הוא לצפון לחופשה בת יומיים באחד מהצימרים ליד הר מירון, דרעי נסע בכדי לעקוב אחר המחלפים החדשים שהותיר אחריו הבולדוזר מהתחבורה

ובסמוך לשם: יצאו צלם הבית של ש"ס יעקב כהן, ואיש הרבנים בש"ס יהודה חזן להעתיר בתפילות ותיקונים בקברות הצדיקים שבהר מירון להצלחת המשא ומתן הקואלציוני לטובת התנועה הקדושה, כהן אף לקח עימו כרך גמרא ושקע בעיון עמוק במסכת כתובות.

כהן

בערב חג הגיע העיתונאי ישראל כהן יחד עם הפרשן הכלכלי של הארץ נחמיה שטרסלר לחזות באפיית מצוות בבית המדרש של האדמו"ר מויזניץ מרכז.

כהן שואה

ישרא

הקבלת פני רבו 

במהלך החג עלו העסקנים ואישי הציבור לביקורי חג אצל גדולי ישראל, מערכת בקליינע הוצפה בתמונות.

מהכנסת לכולל. המזכ"ל החדש של דגל התורה יעקב אשר הגיע לביקור אצל רבו מרן הגראיל שהסביר לו מהלך מרתק בסוגיית האיש מקדש, אשר המפולפל לא נותר חייב והביע את כישורו בהווית אביי ורבא.

אשר שואה
המנוע הירושלמי של דגל איציק ברנר עלה אף הוא לרגל וישב בחדר המתנה בחזון איש 5…

 

איציק שואה
האחים לבית בריסק התברכו אף הם בחזון איש 5 לגל החג, אנשי הפרסום לצד דוד שפירא כשעל השולחן שלושה ניצבו פלאפונים כשרים בצבע שחור.

בריסק שואה
סגן ראש עיריית בית שמש שמואל גרינברג עלה לבית ברחוב רשב"ם לביקור חג, בחזור הוא פוגש את הגר"י אפרתי לשיחת רחוב….

 

גרינברג שואה

לאחר הכישלון באבטחת הלווית פוסק הדור,יצא (המטרפד) חנוך זייברט לסיור ברחובות בני ברק יחד עם מנחם שפירא וארנד בדרך הם פגשו את  ראש ישיבת סלבודקה הגר"ד לנדו ברחובה של עיר.

זייברט  ב

הסגן ישראל קלרמן וחבר העייריה ראוכברגר ביקרו אצל הגרב"ד פוברסקי. גם איציק ברנר מהאייטם הקודם התרוצץ בבתי הגדולים ונכנס יחד עם פינדרוס אצל הגרב"ד פוברסקי.

קלרמן שואה

ברכות לסגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא לרגל הולדת הבת, החברים בעייריה חגגו את הולדת הנסיכה הליטאית.

שפי

מפקד משטרת גוש דן שמעון לביא  זכור לנו בעיקר מטרגדיית "מדרגות המוות", במהלך האחרון תכול המדים  הגיע לבקר את מוט'קה בלוי והחברים בדגל.

בלוי

ונשאר בדגל: מנחם שפירא, יצחק פינדרוס, ויענקי קנייבסקי השתתפו בברית בלדרמן לבנו של דודי בלומנשטוק עוזרו של פינדרוס.

שואה שפירא

ולחגיגות המימונה

ראש העיר וחברי עיריית ב״ב התארחו למסיבת מימונה של חסידים, ליטאים ובני עדות המזרח אצל אלי דדון מש"ס.

דרעי וראשי התנועה חוגגים את המימונה המרכזית בירושלים יחד עם ראש העיר ירושלים ניר ברקת.

דר

חבר עיריית מודיעין עילית נחמן ניימן לוטש עיניים לתפקיד הסגן או ראש העיר ועלה לאחד הבתים לטעום מן המופלטה..

נימן שואה.

פינת הטוויטר: כוכב חדש בטוויטר הדובר של הציבור החרדי ירח טוקר, עורר סערה דרך חשבון הטוויטר משם הצליח לקבוע סדר יום על הדרת החרדים מיום השואה (לימד כמה עיתונאים שיעור בתקשורת). יאיר לפיד הרים את הכפפה והבטיח בשנה הבאה לעורך יחד פרויקט על החרדים ששרדו את השואה. מצטרפים חדשים למועדון הטוויטר: יועץ ברקת אבריימי קרויזר, שרגא ניימן , ושרי רוט.

ירח

מנכ"ל ש"ס חיים ביטון הציע לעיתונאי לשעבר אשר מדינה לשמש בתפקיד מזכיר סיעת ש"ס בכנסת.

בכינוס לב לאחים השתתפו ראשי 'דגל התורה', ישבו בשורה הראשונה: מוטקה בלוי, מנחם  שפירא, גפני, זייברט, ומקלב.

לב

מחוץ לאולם, ארב מורגנבסר (העוזר של מקלב) והבליח תמונת סלפי עם הגר"ג אדלשטיין.

מור

כתב מרכז החדשות שלומי אייכלר נצפה טרום לב לאחים עם הגרב"ד פוברסקי.

אייכלר שואה

העיתונאים מנדי גרוזמן וכתב הפלילים (בוקי נאה של החרדים) לייזר שלזינגר יצאו לביקור בבית יתד נאמן.

מנדי שואה

ולסיום: צפו בחזרות אחרונות לפני ספירת העומר באולפנים של שמואל יונה וגם הגיטריסט אריק שחר

חזרות

שבת שלום, ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com – סודיות מובטחת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.