פניה קנטרנית לשר החינוך: "לחייב את החרדים לשבות ביום העצמאות"

פתאום הם בעד כפיה: יו"ר "העמותה לחופש דת ושיוויון" פנה לשר החינוך בדרישה שיורה לכלל מוסדות החינוך החרדים לשבות ביום העצמאות. "המשך מימון מוסדות המחנכים לשלילת המדינה – מעשה התאבדות", נאמר בפניה

קנטרנות וצביעות מנכ"ל עמותת חדו"ש, עו"ד אורי רגב, שיגר פניה דחופה לשר החינוך, נפתלי בנט, בדרישה שיחייב את כל מוסדות החינוך החרדים – לרבות תלמודי התורה והישיבות הקטנות – לשבות ביום העצמאות.

בפנייתו כותב רגב "המשך מימון מוסדות החינוך המחנכים לשלילת המדינה הוא מעשה של התאבדות מצד המדינה".

בהמשך כותב רגב: "מדי שנה לאחר יום העצמאות מתברר כי מוסדות לימוד רבים במגזר החרדי הפרו את חוק יום העצמאות והשבתון שנקבע בו, וקיימו לימודים כעניין שבשגרה. החלטתי לפנות אליך לפני יום העצמאות, בתקווה ובציפייה שתפסיק את העלמת העין מהתופעה השערורייתית…ליזום נקיטת הליכים משפטיים ומשמעתיים נגד המוסדות שיפרו ביודעין ובכוונת מכוון הוראה זו ולהודיע שמשרדך יפסיק מיידית את המימון הניתן להם מקופת המדינה".

יצוין כי בעת כהונתו של שי פירון בתפקיד שר החינוך שיגר המשרד הוראה לכלל המוסדות החרדים לשבות ביום העצמאות אולם הוראה זו לא בוצעה ולא נאכפה. יצוין עוד כי גם אז מי שהציף את הנושא היו רגב ועמותת חדו"ש.

הנציגים החרדים אליהם פנינו מסרבים לפי שעה להתייחס לנושא, אולם גורם בכיר במערכת החינוך החרדית אומר לנו כי "הפניה מעידה יותר מכל על הצביעות של חדו"ש והעומדים בראשה".

לטענת הגורם, "העובדה כי עמותת הקוראת לעצמה 'עמותה לחופש דת ושיוויון' דורשת להכיל נורמות כופות על ציבור שלם מעידה כי החתירה שלהם לחופש היא רק לכיוון אחד".

הגורם הוסיף כי הוא שמח על הגשת הפניה ו"לו בגלל שהמניעים האמיתיים של רגב ושותפיו נחשפים: לא חופש מענין אותם אלא רק הצרת צעדיהם של לומדי התורה והציבור החרדי בארץ".

איך יגיבו לפניה? בנט ופרוש. צילום: פלאש 90
איך יגיבו לפניה? בנט ופרוש. צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.