חדרה: 'זהות יהודית' חוזרת לקואליציה

חלום הסגנות של בועז ביטון מש"ס נגוז? לאחר חודשיים באופוזיציה סיכמו ראשי סיעת 'זהות יהודית' עם רה"ע על חבירה מחודשת {הקרב על השבת}

מלחמות השבת בחדרה – הסוף? חודשיים עברו מאז הפרישה הדרמטית של סיעת 'זהות יהודית' – הסיעה הדתית הגדולה בחדרה – מהקואליציה העירונית, ובתקשורת המקומית מפרסמים כי היא תחבור בימים הקרובים שוב לקואליציה.

ע"פ הפרסומים, הקמפיין הקורא להחלפתו של רה"ע צביקה גנדלמן, קמפיין אותו יזמה והניעה 'זהות יהודית', פעל את פעולתו כך שבסביבתו של רה"ע החליטו להשקיע מאמצים כדי להביא לאיחוי הקרע עם הסיעה, גם אם הדבר דורש היענות לתביעות להן סירב רה"ע בתחילת המשבר.

מי שפחות שמח – בלשון המעטה – מהפרסומים האחרונים הוא יו"ר סיעת ש"ס המקומית, בועז ביטון, שכבר תפר חליפות לקראת מינויו המתוכנן לסגן ראש העיר במקומו של נציג 'זהות יהודית' שהחזיק בתפקיד קודם לכן. המשמעות של ההתפתחויות האחרונות היא השארת התפקיד בידי הסיעה היריבה.

חוזרים לעבוד ביחד. רה"ע חדרה והנציגים החרדים
חוזרים לעבוד ביחד. רה"ע חדרה והנציגים החרדים

בתוך כך, בתקשורת המקומית מדווחים עוד כי יו"ר סיעת 'זהות יהודית', צפריר ביטון, צפוי להודיע על פרישה מהפוליטיקה ללא קשר להתפתחויות האחרונות. ביטון עצמו טרם אישר או הכחיש את הדברים. במידה ויש אמת בפרסומים הרי שמי שיתמנה לתפקיד סגן ראש העיר הוא עוזרו הצעיר של ביטון, מלכיאל אלבז.

כזכור, לפני כחודשיים הציבו נציגי 'זהות יהודית' אולטימטום בפני ראש העיר, צביקה גנדלמן, לפיו אם הוא לא יורה על הפסקת חילולי השבת בעיר – הם יפרשו באופן מיידי מהקואליציה העירונית.

ראש העיר החליט שלא להיענות לאולטימטום ובתגובה לכך מימשו חברי הסיעה בראשות היו"ר צפריר ביטון את איומם והודיעו על פרישה מהקואליציה העירונית.

במקביל, הופעלו לחצים על סיעת ש"ס שתפרוש גם היא מהקואליציה העירונית. את הלחצים הפעילו גורמים מקומיים, כשאליהם מצטרפים גם גורמים מהפוליטיקה הארצית הרואים בחדרה נקודה קריטית במלחמה הכוללת על קדושת השבת בארץ הקודש.

הלחצים לא נשאו פרי וש"ס נשארה בקואליציה תוך שראשיה טוענים כי לא מדובר במאבק על שמירת שבת אלא במאבק פוליטי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.