חדרה- כ- 250 עובדי 'נייר חדרה' יפוטרו

בהנהלת נייר חדרה הודיעו הערב, כי בימים הקרובים, יפוטרו בין 200-250 מעובדי פסי הייצור, בעקבות גירעונות של עשרות מיליוני שקלים אליהם נקלע המפעל.
בימים הקרובים יישלחו למחצית מהעובדים מכתבי שימוע – עוד תוספת לגל הפיטורים האחרון במשק.

בעקבות ההודעה האחרונה, מפגינים חלק מעובדי נייר חדרה בשעה זו בפתח המפעל על רקע הכרזת ההנהלה.

בהנהלה אומרים כי ההחלטה נבעה בעקבות גירעון של 60 מיליון שקלים בקופת המפעל. כבר מעל חודש שמתנהל סכסוך עבודה בין העובדים לבין ההנהלה בראשות המנכ"ל עופר בלוך ובשבוע האחרון , גם הושבתה הפעילות בקווי הייצור בשל אותו סכסוך.

בשבוע האחרון שיגרה הנהלת מפעל חדרה, מכתבים ללקוחות המפעל בהם הודיעה כי תחל לייבא נייר כדי לעמוד בדרישות האספקה.

בימים הקרובים אומרים בהנהלה בכוונתה לשגר מכתבי שימוע לפני פיטורים למחצית מהעובדים. לאור כך, הפגינו העובדים במהלך ההפגנה הדליקו העובדים המפגינים, נר רביעי של חנוכה והניפו שלטים שאמרו "לא ניתן להנהלת מעל נייר לשבור את העבודה המאורגנת".

מנכ"ל "נייר חדרה" עופר בלוך אומר בתגובה "לא רצינו לפטר אף אחד אבל לא נשארה לנו ברירה, בגלל המהפכה הדיגיטלית הנייר הלבן קורס בכל העולם ואני לא אתן שגם המפעל בישראל ייסגר" טוען בלוך "מה שמקומם הוא ש-370 עובדים שעלות שכרם הממוצע היא כ-25,000 שקלים בחודש ומקבלים תוספת שכר אוטומטית והטבות נוספות – מסרבים להבין את מצבו של המפעל, ממשיכים לדרוש תנאים ונוהגים בחוסר אחריות". בלוך טוען גם כי "הנהלת המפעל "עשתה הכול" על מנת להימנע מפיטורי עובדים".

וועד העובדים השל מפעל חדרה מכחיש זאת ומאשים את בלוך במצב הם אומרים "נייר חדרה סובלת מכישלון ניהולי מהדהד של עופר בלוך אשר ברקורד שלו מספר חברות שהגיעו למצב קשה ביותר" וועד העובדים מוסיף וטוען כי "המנהל הכושל מבקש מהעובדים לשלם את מחיר הכישלונות שלו, מפיץ נתונים שקריים על שכר העובדים ומבצע ניסיון סחיטה באמצעות איום בפיטורין. הסיבה האמיתית למשבר הוא רצון ההנהלה לפרק את העבודה המאורגנת במפעל" אומרים חברי הוועד "עובדי נייר חדרה מוכנים להשתתף בכל תכנית הבראה אך לא תחת ניהול כושל שרק יחמיר את המצב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.