חדרה: מי משתמש בילדי החינוך החרדי כקלף מיקוח?

סיעת ש"ס במועצה, שסולקה מהקואליציה מגששת את דרכה חזרה בימים אלה. לדברי גורם בעירייה ש"ס שטענה כי פרישתה נובעת מחקיקת חוק השבת, נוכחה לדעת שהשבת נשמרת ומבקשת לשוב לעמדת השפעה במטרה להשיג הקצאות וכספים למוסדות התנועה

סיעת ש"ס במועצה, שסולקה מהקואליציה מגששת את דרכה חזרה בימים אלה. לדברי גורם בעירייה, ש"ס שטענה כי פרישתה נובעת מחקיקת חוק השבת, נוכחה לדעת שהשבת נשמרת ומבקשת לשוב לעמדת השפעה במטרה להשיג הקצאות וכספים למוסדות התנועה. לדברי מקורב לראש העיר,

בועז ביטון יו"ר ש"ס בעיר אמר בעבר כי מבחינתו אין כל מניעה לפתוח את מתחם המיקס בשבתות.

כעת עם פתיחת הדיונים על תקציב 2015 ש"ס רוצה לחזור לקואליציה על מנת להחזיק את מוסדות החינוך בעיר.

גורם חרדי בעיריה שכואב את הסיפור מסביר לקוקר, "חבל שכך מתנהגת מפלגה שרוצה לפרוח ולהרבות כבוד שמים על ידי חינוך ילדי ישראל. זה לגיטימי שהם מבקשים למוסדות שלהם מעבר למה שמגיע להם בחוק, אבל לצאת נגד כל דבר שראש העיר מנסה לעשות גם כשזה מיטיב עם הציבור החרדי והדתי ואז לבקש עוד ועוד כאילו הם סיעה חרדית יחידה במועצה". עוד הוא מוסיף "רק לפני כמה ימים ולפנים משורת הדין העביר להם ראש העיר כסף להסעות שהוא לא מחויב, בגלל שאין כבר תוקף לחוק נהרי. הם יורקים בפרצוף ועושים נזק לכולנו", מוסיף אותו גורם.

כזכור עיריית חדרה החלה באכיפה מוגברת כנגד עסקים שפתוחים בשבת ללא היתר. בחודשים האחרונים נכנס לתוקפו חוק השבת החדש האוסר על בתי עסק רבים, למעט בתי עינוגים באזורים מוגדרים מראש, לפעול במהלך השבת, ולראשונה מזה שנים ארוכות החליטה העירייה לאכוף את החוק ולמנוע חילול שבת.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "מדיניות העירייה בנוגע לאכיפת חוקי העזר העירוניים ברורה ואחידה וכל סעיף ייאכף כלשונו. ראש העיר אינו עוסק כעת בסוגיות קואליציוניות כי אם בבניית תקציב 2015 שימשיך לממש את חזונו לפיתוח העיר".

ניסינו לקבל תגובה מיו"ר ש"ס בחדרה בועז ביטון, אך עד כה טרם נתקבלה, לכשתתקבל נשמח לפרסמה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "נוכחה לדעת שהשבת נשמרת " האומנם מר ביטון ? ,מדוע אתם עוצמים עיניים מחנות "קשת טעמים" הפועלת בתוך בנין מגורים ,מוכרת שרצים וחזיר והגרוע מכל … פועלת בימי שישי עד 21:00 ,שבתות וחגים. וזה לא מפריע לצבועים מש"ס. תתביישו.

    משה |
    הגב