"חדשות 2 העבירו שיעור תורה בפייסבוק" (וידאו)

כתב הארץ פנה אל חדשות 2 לבקשת הסבר על פשר ההרצאה, משם נמסר בתגובה: "עשרות אלפי אנשים שבוחרים להיחשף להרצאתה של סיון רהב מאיר מוכיחים שיש מקום לתת לתוכן זה מקום וביטוי. שידורינו ותכנינו בפייסבוק מגוונים ואיננו כופים דבר על הגולשים. {הארץ השתומם}

אתר 'הארץ' משתומם: בכותרת האתר דווח בהרחבה על כך שחדשות  ערוץ 2 ה"עבירה" אמש (ראשון) בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק שלה את הרצאתה של הכתבת סיון רהב מאיר, תחת הכותרת "על התורה ועל המהדורה" , נכתב בכותרת של האתר.

על התורה ועל המהדורה

על התורה ועל המהדורה – סיון רהב-מאיר בשיעור השבועי

‎Posted by ‎חדשות 2‎ on‎ ראשון 7 אוגוסט 2016

כתב הארץ פנה אל חדשות 2 לבקשת הסבר על פשר ההרצאה, משם  נמסר בתגובה: "עשרות אלפי אנשים שבוחרים להיחשף להרצאתה של סיון רהב מאיר מוכיחים שיש מקום לתת לתוכן זה מקום וביטוי. שידורינו ותכנינו בפייסבוק מגוונים ואיננו כופים דבר על הגולשים. הצפייה בתכנים נעשית על פי בחירתם החופשית. באשר לשאלה האם עורכי המהדורה מסכימים לאמירותיה של רהב מאיר, נדגיש כי דעות המובאות על מסכינו ובפלטפורמות השונות של חדשות 2 אינן זקוקות להסכמה של עורכי ומנהלי החברה. אנו בעד מגוון דעות. חבל שבחלק מכלי התקשורת מותר להביע דעות רק אם מדובר בדעת העורך או המו"ל. חדשות 2 היתה הראשונה בארץ לשדר לייב בפייסבוק ונמשיך להציע תכנים מגוונים ומעשירים גם ברשתות החברתיות".

 

סיון רהב מאיר מסרה ל"הארץ" בתגובה: "כמה גופי שידור ואתרים פנו אליי כדי לשדר את השיעור החדש. אחרי ניסוי מוצלח בעמוד הפרטי שלי, התלהבתי מכך שגם בביתי המקצועי בחדשות 2 מחפשים כיוונים ותכנים חדשים ורוצים לגוון את השיח על היהדות ובכלל. מבחינתי זו גם הזדמנות לחשוף את הציבור למאחורי הקלעים של התקשורת ולהגביר עירנות וביקורתיות וכמובן לחבר לפרשת השבוע. בשיעור אתמול דיברנו למשל על טקסט לא מוכר של חז"ל על תשעה באב, על נעמי שמר, על שני חתני פרס ישראל שנפטרו בימים אלה כמעט בלי שנעסוק בכך, על ההיסטריה סביב הצל ועל אנונימיות בעידן הרשתות. אני מניחה שמבחינת חדשות 2 זו סנונית ראשונה. הטלוויזיה חייבת להמציא את עצמה מחדש וגם התורה צריכה להפוך נגישה יותר וזה כיוון שאני מתחילה להתעסק בו לאחרונה".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.