"חדשנות מדעית ישראלית פורצת דרך תתקיים רק ע"י תמיכה במחקר"

"עלינו לפעול ולדאוג בנושא כי חדשנות מדעית ישראלית פורצת דרך תתקיים רק ע"י תמיכה במחקר"

רגל חגיגות יום המדע הבינלאומי בכנסת ישראל, נפתחה בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת תערוכה מיוחדת בשם "חלון קדמי" – הצצה אל החומרים מהם עשויה חדשנות מדעית פורצת דרך. בתערוכה מוצגים ששת מדענים המייצגים מגוון רחב של תחומי דעת שבתמיכת הקרן. התמונות בתערוכה מציגות את המדענים בסביבת העבודה שלהם לצד אובייקטים היוצאים מן התמונה וקשורים לעבודתם ולאופן בו הם רואים את העתיד המדעי טכנולוגי הצפוי לנו.

התערוכה בחדר ועדת המדע והטכנולוגיה, נפתחה בישיבה מיוחדת עם מנהלי הקרן בארץ ובארצות הברית מתוך מטרה להוקיר את תרומתם של החוקרים ומקבלי המלגות וכן על מנת לדון על התנאים הקיימים כיום לפיתוח מחקר ישראלי פורץ דרך.

יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב פתח את הדיון: "אני גאה ושמח לארח את חברי הקרן הנכבדים שעושים עבודה מופלאה ביותר בשיתוף פעולה ייחודי וארוך טווח כאן בישראל למאות אנשי אקדמיה וחוקרים מצטיינים שזוכים לייצר מחקרים פורצי דרך. אנו בפני קידום חקיקה שתסדיר את יום המדע הלאומי להיות יום מסודר וקבוע. בינתיים, אנו מקיימים גם השנה בפעם הרביעית טקס הענקת פרסים למדענים צעירים בכנסת. תערוכת חלון קדמי המוצגת כאן היא תערוכה ייחודית, יש בה חדשנות בסגנון בו אנו מראים את החוקרים דרך עבודתם, בשילוב חומרים שלהם בדברי הסבר מיוחדים. המחקר והפיתוח שנעשה הודות לפעילותכם האדירה הופך לדברים שמחוללים שינויים רבים בעולם כולו. אני שמח לשמוע על חצי הכוס המלאה במחקרים הקיימים אך יחד עם זה מתאכזב לשמוע כמה הרבה עוד חסר כדי שזה יקרה בצורה מושלמת. עלינו לפעול ולדאוג בנושא כי חדשנות מדעית ישראלית פורצת דרך תתקיים רק ע"י תמיכה במחקר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.