חדש בתחבורה הציבורית: עולים לאוטובוס מכל הדלתות

שינוי דרמטי בתחבורה הציבורית- עולים לאוטובוס מכל הדלתות כעת בגוש דן, בעוד כחודש גם בירושלים

פרויקט העלייה לאוטובוס מכל הדלתות – פרויקט עליו עמלו בשנה האחרונה במשרד התחבורה ובחברות האוטובוסים הושק השבוע בטקס שהתקיים במסוף ארלוזורוב, בתל אביב.

בשלב הראשון יופעל השירות ביותר מ-200 אוטובוסים בתל אביב וגוש דן, אשר יצטרפו לכ-40 אוטובוסים באזור השרון. בחודש הבא יתרחב השירות גם לירושלים. האוטובוסים בהם תתאפשר עלייה מכל הדלתות צוידו במכשירי תיקוף מלפנים ומאחור עבור כרטיסי "הרב קו".

אבי פרידמן, יו"ר מזכירות אגד אמר במעמד ההשקה כי, "מדובר בשינוי דרמטי, מהפכה של ממש בתחבורה הציבורית המשנה את סדר היום התחבורתי. הדבר יקצר משמעותית את זמני העצירות בתחנות העמוסות, יסייע בעמידה בלוחות הזמנים ויקל משמעותית על הנהגים והנוסעים כאחד". בדבריו שיבח את נחישותו של מאיר חן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, שהוביל וקידם את הפרויקט יחד עם משרד התחבורה. "אני שמח שאגד ודן, כמניחי היסוד לתחבורה הציבורית בישראל, שותפים בביצוע השינוי המשמעותי. אני סמוך ובטוח שנמשיך לשתף פעולה ולהציב סטנדרטים גבוהים לתחבורה הציבורית בישראל."

מאיר חן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית: "אנו מביאים היום בשורה לנוסעי התחבורה הציבורית במטרופולין גושן דן. למעלה מ-200 אוטובוסים יצאו לדרך עם אפשרות עלייה מכל הדלתות. מדובר במהלך שישנה את חווית הנסיעה, יצמצם את המגע עם הנהג ויקצר את לוחות הזמנים. נמשיך להוביל את ההפיכה בתחבורה הציבורית, נמשיך להתעקש לפנות יותר צירים ולתגבר את האכיפה על מנת לשנות את תרבות התחבורה בישראל."

השרות החדש הושק בנוכחות מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, יו"ר אגד אבי פרידמן, מנכ"ל דן, עופר זילביגר ובכירי משרד התחבורה. קווי האוטובוס בגוש דן בהם ניתן לעלות מכל הדלתות הם בקווי אגד: 71, 76, 171 ו- 271 ובקווי דן: 18, 51, 82 ו- 125.

האוטובוסים שיאפשרו עלייה מכל הדלתות צוידו במכשירי תיקוף חדשים מלפנים ומאחור עבור כרטיסי "הרב קו". האוטובוסים בהם תתאפשר עלייה מכל הדלתות ימותגו במיוחד ע"מ להקל את זיהויים ע"י הנוסעים, בנוסף בשבוע הקרוב יוצבו דיילים ודיילות בתחנות ובאוטובוסים בכדי לסייע לנוסעים להטמיע את השינוי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.