חובשי "איחוד הצלה" הצילו ילד בן חמש שנחנק מבלון

אנשי רפואה: אלמלא הטיפול המהיר שקיבל, הילד היה נחנק למוות. החובש המטפל: "הילד היה מוטל מולנו מת, ועכשיו הוא בחיים. אין דבר משמח מכך". יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש: "במקרה של חנק כל שניה קובעת. אנו שבים ורואים כי הגעה מהירה של צוות רפואי מיומן לשטח ומתן עזרה ראשונה בדקות הקריטיות הללו מצילה חיים"

מתנדבי "איחוד הצלה" מסניף חיפה הצילו ילד בן חמש שנחנק מקרעי בלון שנכנסו לקנה הנשימה שלו. אנשי רפואה אומרים כי אלמלא הטיפול המהיר שקיבל, הילד היה נחנק למוות. המקרה אירע במוצאי שבת האחרון בחיפה. אריה בן החמש שיחק בבלון וכשזה התפוצץ, ניסה הילד לנפח את קרעי הבלון. אך חלקי הבלון נכנסו לגרונו וחסמו את קנה הנשימה שלו. הקריאה בדבר ילד שנחנק מבלון הגיעה למוקד החירום של "איחוד הצלה" שהזניק למקום אנשי רפואה.

ראשון להגיע למקום היה מוישי ברמן, חובש מתנדב ב"איחוד הצלה". הוא מצא את הילד במקום ללא דופק וללא נשימה והתחיל בפעולות החייאה. בתוך שניות אחדות הצטרפו אליו חובשים נוספים שהמשיכו את פעולות ההחייאה עד להחזרת הדופק והנשימה לאריה הקטן.
ביום שני, יומיים אחר כך, הגיעו המתנדבים לבקר את אריה הקטן שאושפז בבית החולים. ההתרגשות היתה גדולה. המתנדבים התרגשו לראות את הילד ערני ונושם בכוחות עצמו ומשפחתו של אריה התרגשה לפגוש באנשים שהצילו את חייו.

"זו תחושה נעלה ומיוחדת", מספר החובש מוישי ברמן. "יומיים לפני זה הילד היה מוטל מולנו מת, ועכשיו הוא בחיים. אין דבר משמח מהצלת חיים". בני המשפחה של אריה הודו לצוות החובשים ואמרו כי ההגעה המהירה והטיפול המקצועי של מתנדבי "איחוד הצלה" היתה נס חנוכה עבורם.

יו"ר "איחוד הצלה" הרב זאב קשש אמר כי "במקרה של חנק כל שניה קובעת. אנו שבים ורואים כי הגעה מהירה של צוות רפואי מיומן לשטח ומתן עזרה ראשונה בדקות הקריטיות הללו מצילה חיים. אך עם זאת, אנו מדגישים כי על ההורים להשגיח ב'שבע עיניים' על ילדים קטנים שמכניסים לפיהם חלקי צעצועים כי מקרה מסוג זה היה יכול להסתיים אחרת לגמרי".

קשש הוסיף ואמר כי "הורים שמעוניינים ללמוד להגיש עזרה ראשונה לבני המשפחה במקרה חירום מוזמנים להצטרף לסדנת 'משפחה בטוחה' בת ארבע שעות של 'איחוד הצלה'. במסגרת הסדנה לומדים ההורים פעולות מונעות אסון וגם הגשת עזרה ראשונה מצילת חיים שנותנת מענה עד להגעת הכוחות הרפואיים למקום".

צילום: דוברות איחוד הצלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.