חודש לבחירות: ב"יהדות התורה" חוששים מאיבוד רבבות קולות

פסימיות ביהדות התורה: היום (א') יפתח המטה המרכזי של 'יהדות התורה' ברחוב פינסקר 70 ב'פתח תקווה'. אך בשטח האווירה קודרת: בכירי המפלגה מודעים לכך שהפעם יהדות התורה תאבד רבבות מצביעים בין היתר בשל הפילוג הליטאי

פסימיות ביהדות התורה: היום (א') יפתח  המטה המרכזי של 'יהדות התורה'  ברחוב פינסקר 70 ב'פתח תקווה'. באירוע  צפויים ליטול  חלק חברי הכנסת של המפלגה, נציגי'יהדות התורה' ברשויות המקומיות, חברי מטה ההסברה ועשרות נציגי ופעילי המפלגה. האווירה החגיגית של פתיחת המטה לא תאפיל על המציאות הקודרת בשטח.

לחברי מפלגת "יהדות התורה" אין מקום לאופטימיות, בבחירות הקודמות קיבלת יהדות התורה 196 אלף קולות, לאחר התגייסות של גדולי ישראל מכל הפלגים ומכל הזרמים שהתאחדו למען המערכה ויחד הביאו את ההמונים לקלפיות, אחוזי ההצבעה בריכוזים החרדים היו מעל 90% אחוזים.

מצד החסידי של אגודת ישראל: שקט. החסידים הפעם מאוחדים ומאוגדים, מפרוש  עד ליצמן, מבעלזא עד ויז'ניץ כולם נרתמים למערכה ויוצאים לשטח.

מהפן הליטאי הסיפור שונה לחלוטין, הפלג הירושלמי שמונה מעל 20.000 קולות מתכוון לפי שעה להימנע בבחירות, בנוסף, החרדים העובדים שלא הביעו צד, ויחד עם אלפי חרדים ליטאים שמתכוונים על פי פילוחים שנעשו – להצביע למפלגתו של אלי ישי: הפרשנים החרדים מסבירים כי מרזל מצליח לסחוף אחריו לא מעט בחורי ישיבות, התמונה  די ברורה: המפלגה תאבד רבבות קולות.

אנשי המספרים מעריכים, כי יהדות התורה תרד מ-7 ל-6 מנדטים, אך האופטימיים תולים תקוות בסיירת של "לב לאחים" שחורשת את השטח, יחד עם הגידול הטבעי ומאוכזבי ש"ס שישיבו את הצבע ללחיים של פעילי השטח.

בנוסף, יהדות התורה קיבלה בבחירות הקודמות כמה אלפי קולות מעובדי פרי גליל, המודד למנדט עשוי להיות גבוה יותר מהבחירות שעברו.

גורם נוסף ביהדות התורה שעמו שוחחנו מצביע על נתון נוסף: "בחודש אדר – ניסן יוצאים המוני שד"רים  לחו"ל למסע גיוס תרומות ערב חג הפסח, מה שנקרא "חג האסיף",  משיקלול של כל הנתונים, קיים חשש רב  לירידה במספר המנדטים של יהדות  התורה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.