נחשף: 'חוזה הקנסות' של בית הקפה

עובדי קפה הלל בבאר שבע נאלצו לחתום על חוזה מהגיהנום שבו הוזהרו על קנסות גדולים בעבור אי הקפדה על הזמנים. ומה תגובת הרשת?

הקנסות של בית הקפה:  עובדי קפה הלל בבאר שבע נאלצו לחתום על חוזה מהגיהנום שבו הוזהרו על קנסות גדולים בעבור אי הקפדה על הזמנים.

בעבור אי הגעה למשמרת – קנס של 100 שקל; ההתחצפות של העובדים לאחמ"ש יעלה  בקנס של 50 שקל; איחור למשמרת ללא אישור – 20 שקל; בעבור התעסקות עם ןטלפון  בזמן משמרת – יקנסו ב- 50 שקל; עישון בשירותים – קנס של 100 שקל; יציאה ממשמרת ללא אישור – 40 שקל.

החוזה נחשף בתוכנית "הכול כלול" עם סיון כהן בערוץ 10. העובדת שניסתה להתקבל לעבודה בסניף סיפרה כי "כשראיתי את החוזה הזה פשוט קמתי והלכתי – לא ראיתי דבר כזה בשום מקום ועבדתי בהרבה מקומות כמלצרית. אני לא יודעת איך אנשים יכולים לעמוד בתנאים כאלה".

 

מרשת קפה הלל נמסר בתגובה: "לצערנו הזכיין פעל שלא בהתאם לכללי הרשת, אנחנו רואים זאת בחומרה רבה ועל כן דרשנו ממנו להסיר נספח זה מהסכם העבודה ולעבוד אך ורק עפ"י החוק וכפי שנדרש לפי נהלי הרשת. יחד עם זאת ולמען הסר ספק וכאמצעי זהירות, ריעננו את הנהלים לכל זכייני הרשת. אנחנו מתנצלים על אי-הנעימות ופועלים שנושא זה לא יישנה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.