ה'מועצת' במכתב למנהלי 'בית יעקב': "אין להכניס הכשרה חילופית"

לאחר כינוס מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' אמש קיבלו היום מנהלי הסמינרים של 'בית יעקב' מכתב עליו חתום מזכיר מועצת גדולי התורה הרב מרדכי שטרן, במכתב אוסרים חברי המועצת להכניס "הכשרה חילופית" למוסדות

לאחר כינוס מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' אמש קיבלו היום מנהלי הסמינרים של 'בית יעקב' מכתב עליו חתום מזכיר מועצת גדולי התורה הרב מרדכי שטרן, במכתב אוסרים חברי המועצת להכניס "הכשרה חילופית" למוסדות.

בתקנון שנשלח לעשרות מוסדות היום נכתב: א. בתי החינוך ״בית יעקב״ הוקמו כמוסדות חינוך כדי לחנך את בנות ישראל לתורה וליראת שמים בדרך הסלולה לנו מדור דור. ולהרחיק את הבנות מהווי הרחוב ומפיתוייו. וכמו״כ לחנך את בנות ישראל להיות מחנכות של הדור העתיד אי״ה. בבחינת ללמוד וללמד.

ב. בתי החינוך ״בית יעקב״ לא הוקמו כדי ללמד את בנות ישראל מקצוע לפרנסתן. ולא כדי לדאוג לפרנסה עבור בתי ישראל.

photo_2015-07-01_19-39-59

ג. לאור האמור, אין לשנות את מסגרות ״בית יעקב״ מכפי שהוקמו, ויש לקבוע את לימודי ההוראה בסמינרים של ״בית יעקב״ בכל מערכת לימודים שהיא, וכתנאי להצטרפות התלמידות למסגרת ״בית יעקב״. ולא להכניס ״הכשרה חילופית״ ללא הוראה לסמינרים של ״בית יעקב״, אלא אם כן יוחלט אחרת ע״י מועצת גדולי התורה.

ד. מנהלי הסמינרים והמורות ידאגו להרבות ולהעמיק יותר את לימודי הקודש והחינוך, להחדיר לבנות ישראל את ״נועם המצוות והיהדות״, שזוהי הסגולה היחידה נגד פגעי הזמן, בבחינת טעמו וראו כי טוב ה'. בכבוד הראוי מזכיר מועצת גדולי התורה.

בעבר פורסם כי מועצת גדולי התורה של האדמו"רים החסידיים מתחה מעט את הגבולות עבור הנשים החרדיות והתירה להן ללמוד לשם קבלת תואר M.A – וזאת בתנאי שמדובר בתואר אקויולנטי, דהיינו תואר שמוכר לצרוך העלאה בדרגת השכר אך לא מאפשר קבלה למוסדות אקדמאיים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גדולי האדמו"רים של מועצת גדולי התורה והחסידות התכנסו על מנת לדון יחד בבעיות השעה ובעניינים שונים הנמצאים על סדר היום. אבל העיקר חסר שם, רָאִיתִי אֶת כָּל הַמַּעֲשִׂים שֶׁנַּעֲשׂוּ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ וְהִנֵּה הַכֹּל הֶבֶל וּרְעוּת רוּחַ: העיקר שהיו צריכים לדון היא, (אי) התייצבות לגיוס השמד והניאוף לא להתייצב, ועל זה לא דנו. שומו שמים! הגיוס הרי כולל ג' עבירות חמורות שבתורה… האסיפה הזאת ממש כמ"ש מְעֻוָּת לֹא יוּכַל לִתְקֹן וְחֶסְרוֹן לֹא יוּכַל לְהִמָּנוֹת: נמאס לי ולא אומר את זה כדי לקנטר. צדק צדק תרדוף בקש שלום ורדפהו. ו"לעת כזאת חובה לעמוד בפרץ ולעשות גדרים וסייגים ובפרט בענייני יהדות, צניעות, לא להתיציב ללשכה הגיוס השמד, קדושה וטהרה שנאמר ושמרתם את משמרתי (ויקרא י"ח), ודרשו חז"ל בגמרא (יבמות כא.) עשו משמרת למשמרתי, ולא להתחבר בשום פנים ואופן לכופרים הציונים הרוצים לשמד כל בני ישיבות.

  :::::::::::::::::::::::::::::::::תן לחכם ויחכם עוד::::::::::::::::
  סיפור יפה שהתרחש לפני שנים רבות, חכם גדול חי בסין ושמו צ'אנג. היו לו תלמידים רבים, אחד מהם היה קונג, שנודע כעצלן. יום אחד קרא לו צ'אנג ואמר: "בני אתה מבזבז את זמנך. אינך לומד. מעתה כל יום שאינך לומד אתקע מסמר אחד בקיר. בסוף השנה תספור את המסמרים ותדע כמה ימים בזבזת".

  בסוף השנה, היו בקיר 365 מסמרים ראה קונג את המסמרים הרבים ורצה לתקן את דרכו. בא אל צ'אנג ואמר:"מורי, עכשיו אלמד". ואמנם שקד על לימודיו. התחיל צ'אנג מוציא את המסמרים מהקיר. בכל יום היה מוציא מסמר אחד. בסוף השנה אמר קונג בשמחה: "מורי, כבר אין אף מסמר בקיר! הרי שתיקנתי מה שקלקלתי". הסתכל צ'אנג בעצב על הקיר ואמר: "נכון בני, מסמרים בקיר-אין, אך החורים נשארו בו" והמבין יבין. אך החורים נשארו, אך החורים נשארו, אך החורים נשארו, אך החורים נשארו.

  ואנו תפילה שבזכות שאנו מקדשים עצמנו מלמטה ולא מתיצבים לגיוס השמד והניאוף וגודרים גדרים וסייגים לתורה, יערה עלינו השי"ת ברוב רחמיו וחסדיו רוח טהרה ממרום, ונזכה לדורות ישרים מבורכים בנים ובני בנים עוסקים בתורה ומצוות בטהרה, ולגאולת עולמים בב"א. מועצת חכמי הדור.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב