מחזירים עטרה: נציגי ש"ס נפגשו עם ראש עיריית לוד

פרסום ראשון: בשעת לילה מאוחרת נפגשו חברי המועצה של ש"ס עם ראש העיר יאיר רביבו, ודנו איתו על חזרה לקואליציה העירונית.

פרסום ראשון: חודשים לאחר שסיעת ש"ס פרשה במפתיע מהקואליציה של ראש העיר לוד, לאתר 'אקטואליק' נודע כי אמש בשעת לילה מאוחרת נפגשו חברי המועצה של שס עם ראש העיר יאיר רביבו, ודנו איתו על חזרה לקואליציה העירונית.

הפגישה נערכה הלילה במשרדי ישיבתו של הרב שטרנבוך בעיר לוד, שם דנו הצדדים בתנאי החזרה לקואליציה. גורמים בסיעת ש"ס אמרו ל'אקטואליק' כי "לעת עתה אין החלטה על חזרה, אך השיחות ימשכו עד להחלטה שתבוא בפני מועצת חכמי התורה".

כזכור, לפני שלושה חודשים אירעה דרמה של ממש במועצת העיר לוד, לאחר שראש העיר יאיר רביבו פיטר את אלי ממן סגן ראש העיר ונציג ש"ס במועצה, זאת בתום ישיבת מועצה סוערת. כאשר הרקע לפיטורין הוא מאבק לשינוי הרכב הגוף הבוחר לרב העיר.

רביבו טען בפני כל חברי המועצה כי "כל הצרות שיש לי פה היום זה בגלל שלא הלכתי עם אריה דרעי. נשכבתי על הגדר בשביל אליהו ממן. כי מילה שלי זה מילה. ולכן כשאני רב עם ש"ס, והסגן שלי מכין מכתב נגדי, לא יכול להיות שסגן שלי בשכר הולך נגדי. בלי לדבר איתי" ובסיום דבריו מינה את חבר המועצה השני של שס לסגן בשכר.

בתגובה להתקפות הקשות, הודיעה סיעת ש"ס שהיא פורשת מהקואליציה של רביבו בטענה כי זוהי הוראת יו"ר התנועה אריה דרעי, ממן כתב במכתב הפיטורים כי "נתבקשתי על ידי חיים ביטון, מנכ"ל תנועת ש"ס, להחליף שני נציגים שנבחרו בעבר על ידי ש"ס ל"גוף הבוחר" של הרבנים הראשיים בעיר וכך פעלתי. ראש העיר לא הסכים למהלך ורצה שאשנה את החלטתי. אני אמרתי לעוזר שלו שבשביל לשנות את ההחלטה אני צריך אישור של מועצת חכמי התורה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.