חוזרים לשולחן המו"מ: "השיחות יתחדשו ביום ג' בקהיר"

ישראל והפלסטינים יחזרו לקיים שיחות הסדרה בלתי ישירות ביום שלישי הקרוב בקהיר, כך אישר גורם מדיני בכיר ■ המצרים ביקשו לקיים את השיחות ביום רביעי, אך בשל ערב החג הוקדמו ביממה

גורמים מדיניים בישראל מאשרים כי שיחות ההסדרה העקיפות עם הפלסטינים יתחדשו ביום שלישי הקרוב בקהיר. השיחות נועדו להביא להפסקת אש ארוכת טווח עם חמאס לאחר מבצע "צוק איתן".

על פי הגורם המדיני, הנציגים המצרים זימנו את הצדדים להמשך הדיונים שהופסקו לאחרונה ליום רביעי הקרוב, אולם בישראל ביקשו להקדים את מועד השיחות ביממה, על מנת שלא יתקיימו בערב ראש השנה.

עוד קודם לכן דווח בסוכנות הידיעות רויטרס כי מצרים תארח ביום שני שיחות פנימיות בין הפלגים הפלסטינים היריבים, דבר שרק לאחריו יתאפשר לפתוח במשא ומתן העקיף עם ישראל על ההפוגה ארוכת הטווח.

הדיווח ציטט פקיד מצרי בכיר שטען כי משלחות מפתח ומחמאס יגיעו על מנת "להשלים את תהליך הפיוס הפלסטיני". מיד לאחר מכן, כך על פי הגורם המצרי, ייפגשו נציגים פלסטינים עם מקביליהם הישראלים על מנת לדון בתנאי הפסקת האש.

עזאם אחמד, בכיר פתח שעמד בראש המשלחת לשיחות שהתקיימו בחודש שעבר, אישר כי המגעים לפיוס יחלו השבוע. בדברים שאמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא", הוא הדגיש כי מיד לאחר שהפלסטינים יגיעו להסכמות בינם לבין עצמם, יוכלו להמשיך לדיונים עם ישראל באשר להסכם מסגרת.

במקביל, ועל רקע אזעקות השווא שגרמו לבהלה בשבוע האחרון, צעדו אתמול מאות מתושבי עוטף עזה בדרישה למצוא פתרון לירי הפצמ"רים ולמנהרות. התושבים שניסו להשמיע את קולם ולהביע את חששם, נשאו שלטים שעליהם הכיתוב "תתעוררו", ו"אנחנו נתנו עורף, קיבלנו הפקרה". לדבריהם, הם דורשים הכרעה צבאית או הגעה להסדר מדיני, רק לא להישאר במצב הנוכחי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.