חוזר בו? "טראמפ בוחן העברת השגרירות לירושלים"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" ברשת NBC חשף מזכיר המדינה את שיקולי טראמפ לגבי העברת השגרירות לירושלים.

כשבוע לפני ביקורו של טראמפ  בישראל- רומז  אחד מבכירי הממשל כי טראמפ  ככל הנראה לא יעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים

. מזכיר המדינה רקס טילרסון אמר בראיון כי הנשיא "עדיין בוחן האם העברת שגרירות ארה"ב לירושלים תועיל או תזיק למאמצים להסכם שלום בין הפלסטינים והישראלים".

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" של רשת NBC הסביר טירלסון את השיקולים מאחורי העברת השגרירות. "הנשיא מאוד זהיר כשהוא מבין כיצד ההחלטה תשפיע על תהליך השלום", אמר טילרסון והבהיר כי הנשיא קשוב לעמדת המנהיגים במזרח התיכון "הנשיא קשוב מאוד בנושא הזה גם לישראלים וגם לפלסטינים, ובוחן האם ישראל רואה בזה כמסייע להליך השלום או להרס", ציין טילרסון.

טילרסון ציין כי החלטה על העברת השגרירות, עלולה לעורר רעש בינלאומי גדול – שיגבה מחיר בסוף של דבר דווקא מישראל.
כזכור, במהלך סוף השבוע דווח כי הנשיא טראמפ שוקל בביקורו באזור להודיע כי הוא מכיר בזכות הפלסטינים להגדרה עצמית – והיו שטענו כי מדובר בצעד הנגד להעברת השגרירות. דברי טילרסון רומזים שנראה שהמהלך הקשור לשגרירות עוד רחוק מאוד.

 

היועץ לביטחון לאומי הרברט מקמאסטר למזרח התיכון, פירט את תוכניותיו לקראת הפגישות הצפויות בו הביע את הצורך "לכבוד ולהגדרה עצמית לפלסטינים ולשלום בר-קיימא" כשייפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן.

"בפגישתו עם עבאס, טראמפ יביע את שאיפתו להשגת כבוד והגדרה עצמית לפלסטינים", אמר מקמאסטר בהודעתו והוסיף שהנשיא ייפגש גם עם המנהיגים הישראליים, נתניהו וריבלין, ויבטיח את מחויבותה העמוקה של ארה"ב למדינה היהודית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.