חוזר בו: כחלון העביר סמכויות הגז לנתניהו

מחטף של הרגע האחרון? שר האוצר, משה כחלון, העביר את סמכויותיו במשק הגז הטבעי לידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

מחטף של הרגע האחרון? שר האוצר, משה כחלון, העביר את סמכויותיו במשק הגז הטבעי לידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

בניגוד למה שהצהיר לפני הבחירות, שהודיע כחלון לנתניהו שהוא מצוי בניגוד עניינים בשל קרבתו האישית לאיש העסקים קובי מימון, בעל השליטה בחברת ישראמקו – השותפה במאגר תמר.

 

כזכור, לפני הבחירות, כחלון הביע מחוייבות לפירוק מונופול הגז הטבעי. בתוכניתו של רינו צרור בגלי צה"ל דווח בצהריים כי כחלון הודיע על כך לנתניהו רק אמש, לאחר הודעת הממונה על ההגבלים העסקיים על התפטרותו.

 

 

משרד האוצר מסר בתגובה: "כחלון הודיע כי בכוונתו להימנע מעיסוק בנושא משק הגז. העמדה המשקית של שר האוצר לא השתנתה והשר תומך בפירוק מונופול הגז ופתיחת השוק לתחרות באופן המיטבי ביותר ורואה חשיבות רבה בהמשך פיתוח משק הגז. השר כחלון מאמין כי תחרות היא ידידתו הטובה ביותר של הצרכן.  על כן, נדרש טיפול בכל מונופול באשר הוא.

 

"מייד עם כניסתו לתפקיד הודיע כחלון, כי הוא גוזר על עצמו שלא לעסוק בנושא משק הגז מן הטעמים שיובאו להלן. נציין, כי גם בעבר נמנע השר כחלון לעסוק בכל נושא הקשור למשק האנרגיה ובכלל זה גם בוועדת ששינסקי. זאת עקב קרבתו האישית לנושא (יחסי חברות עם קובי מימון, שהינו אחד מראשי הקבוצות שלהן אחזקות בתחום).

 

"שר האוצר הודיע לכל הגורמים הנוגעים בדבר, ובכללם גם ליועץ המשפטי של משרד האוצר, כי סמכויותיו כשר האוצר בתחום זה יועברו לראש הממשלה. בהמשך לאמור לעיל, בפגישה שנערכה בשבוע שעבר עם הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיוויד גילה, ציין בפניו שר האוצר כי לא יוכל לדון עימו בנושא זה".

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום בפתח ישיבת הממשלה לנושא הגז. "אנחנו לא נחזור על הטעות שעשו מדינות שחיפשו פתרון אידיאלי עבור הגז שלהם ולפעמים עבור הנפט, וכתוצאה מזה גם הגז וגם הנפט נשארו במעמקי הים או מתחת לקרקע. היה להם פתרון אידיאלי שלא היה ריאלי. במצב הזה הם יכלו לשבח את עצמם על כך שהם רוצים את המערכת התחרותית ביותר שלעולם לא התממשה שנים רבות עברו על מדינות רבות והם לא ראו אפילו קומץ ואפילו שמץ של אנרגיה מהמקורות הללו", אמר נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.