חוטובלי הפתיעה את הדיפלומטים: דברי תורה במשרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הפתיעה היום (ה') את הדיפלומטים של משרד החוץ ומסרה להם דבר תורה כפתרונות הסברה של ישראל בעולם, כך מפרסם העיתונאי ברק רביד ב'הארץ'

דברי תורה לדיפלומטים: סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הפתיעה היום (ה') את הדיפלומטים של משרד החוץ ומסרה להם דבר תורה כפתרונות הסברה של ישראל בעולם, כך מפרסם העיתונאי ברק רביד ב'הארץ'

"העולם מבין את צרכי הביטחון של ישראל, אבל טיעוני מוסר וצדק יגברו תמיד על כל טיעון ביטחוני". הסבירה חוטובלי תוך שהיא מדגימה לדיפלומטים את הפרשנות של רש"י לסיפור בריאת העולם בספר בראשית.

 

"רש"י אומר שהתורה נפתחת בסיפור בריאת העולם כדי שאם יבואו אומות העולם ויאמרו לכם שאתם כובשים עליכם להשיב להם שכל הארץ של בורא עולם וברצותו לקח מהם ונתן לנו", ציטטה חוטובלי את דברי רש"י .

חוטבולי הוסיפה את דבריו של הרב יהודה אשכנזי: "אם היהודים יהיו משוכנעים בצדקת דרכם מול העולם הם כבר יסתדרו".

"ביקשנו להשמיע טיעונים שהם עוברי מסך דיפלומטי, אבל בימים אלה חשוב להיות צודקים. חייבים לחזור לאמת הבסיסית של זכותנו על הארץ הזו", אמרה חוטובלי וציטטה מאמר של אורי אליצור שטען כי ישראל דיברה מאז מלחמת ששת הימים על האינטרסים הביטחוניים שלה ולא על צדקת הדרך, ועל כן היא לא הצליחה לשכנע את העולם שיו"ש צריכה להישאר בידי ישראל. "חשוב לומר שהארץ הזו היא כולה שלנו. לא הגענו לכאן כדי להתנצל על כך", הוסיפה חוטובלי.

“"אנשים היו בהלם. זו הפעם הראשונה שביקשו מאיתנו להשתמש בדבר תורה לצורכי הסברה ברחבי העולם", אמר אחד הדיפלומטים ל'הארץ'..

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה שלא עשו אושויץ והציונים עשתה הפאה נכרית, בפרט של נשי החרדים הלטאים. גדול מחטיא… גדול מחטיא מהרג. "ברוך שלא עשני אשה"!!! פאה נכרית מעגיל.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב