"רב התיר לי ללחוץ ידיים לדיפלומטים" (הקלטה)

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, בראיון: "כמעט כל חרדי שפוגש אותי במליאה אומר שזו ההלכה. חבל לעסוק ברכילות". האזינו

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, העניקה הבוקר ראיון ל'קול ברמה' במהלכו היא התייחסה לסוגיות הפוליטיות והמדיניות שעל סדר היום.

"לאור התמונות הקשות שאנחנו מקבלים מהעולם אחרי סוף השבוע הזה, ברור לכולם איפה נמצאת הבעיה האמיתית, היא נמצאת במעוזי טרור לא הבעיה שישראל מגנה על עצמה. זה רק שם את הכל בפרופורציה, המצלמות ואור הזרקורים לא מופנים לישראל בשבוע הזה…מדינת ישראל מקבלת ביקורים של שרי חוץ ממדינות מאוד חשובות, משר החוץ של קנדה, שר החוץ של צרפת והשבוע נארח את שר החוץ האיטלקי, כמעט כולם כשמדברים איתם בחדרים סגורים על האיסלאם הם מפחדים פחד מוות מהטרור האיסלאמי, הם מבינים את הסכנה, הם חיים במציאות שהאיסלאם לא נמצא מעבר להרי החושף אלא אצלם בבית", אמרה חוטובלי כשנשאלה על מעמדה של ישראל בעולם.

האזינו לראיון המלא (באדיבות 'קול ברמה')

בהמשך התייחסה חוטובלי לזעם של רה"מ על נסיעתה לחו"ל והסבירה: "הייתה אי הבנה קטנה, נפתרה כבר שיצאתי, לי היה קיזוז כשיצאתי בסוף הסתבר שיו"ר ישראל ביתנו לא אישר קיזוז ואני כבר הייתי על המטוס כשזה קרה, אין צורך להתרגש מדברים כאלה"

חוטובלי נשאלה כיצד היא מסתדרת כאישה דתיה בתפקיד הזה והשיבה: "הדבר היחיד שדרש שאלה, זה ששאלתי מה לעשות עם לחיצות הידיים ועשיתי התייעצות הלכתית כמובן, וההלכה אומרת שדברים כאלה בוודאי שמדובר בעניין של נימוסים ודרכו של עולם ובוודאי שככה צריך לנהוג"

מי התיר לך?

"יש לי רב קבוע ואיתו אני מתייעצת, וזה לא עניין של הציבור. רק כדי להניח את דעתכם כמעט כל רב חרדי שפוגש אותי במליאה כולם אמרו שזה פשיטא שככה זה ההלכה אין בזה איזה מחלוקת גדולה. חבל לעסוק ברכילות שבעניין."

ביום הראיון נשאלה חוטובלי על המשט העושה את דרכו לישראל והשיבה: "המדיניות של משרד החוץ בהקשר הזה היא מאוד ברורה, אנחנו נמצאים הרבה שנים אחרי המרמרה, מדינת ישראל הפיקה לקחים אחרי אותו משט. פתרה כמעט את כל ספינות המשט שהגיעו לארץ בדרכים דיפלומטיות ובסיוע צבאי שקט של השייטת שלנו. אני כן חושבת שזה אינטרס לאומי להוריד פרופיל של העניין הזה, אנחנו מדינה דמוקרטית אני לא יכולה להגיד לכתב ערוץ 2 תעלה או אל תעלה. העובדה שיש שם חבר כנסת ישראלי זאת שערוריה כבר ראינו את הסיפור של חברת הכנסת חנין זועבי יש דברים שהמדינה צריכה לטפל בהם באמצעים של וועדות האתיקה יש עכשיו תהליכים…מבחינת משרד החוץ יש הערכות מליאה, כלומר כל הקשרים הדיפלומטים שלנו מופעלים יש הרבה מאוד מתיחות סביב זה. אין שאננות. מתכוננים לזה כמו כל זירה מדינית אחרת. מדינת ישראל לוקחת את הספינות האלה ברצינות, אני מקווה שנעבור את זה בשלום"

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמו שהרב שלי התיר לי לרקוד מעורב אבל שאני ישים שאל…..
  יאלה… הלכה זה הלכה!

  יעל |
  הגב
 2. ולהלן שמותיהם: "הרב נח (לי)", "הרב כשנוח… (לי)", והרב הגאון "הרב בא-לי"…ששש… אל תגלו!

  חשיפה בלעדית |
  הגב
 3. תשאלו את הרב משה יוסף יש כתב יד של הרב עובדיה, וכן בתשובת בני בנים – אבל בודאי רצוי קרוב לחובה מאוד להחמיר

  דוד |
  הגב
 4. שמענו על הרבנים שלך… אלו שמתירים
  ללכת לקולנוע ולסובב את הראש כשיש קטע לא צנוע…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב