חולדאי מתסיס: "החרדים יהפכו את ישראל לאיראן" (הקלטה)

בראיון שהעניק לאבי מימרן ב'קול חי' הבהיר חולדאי כי לא התכוון להתקפל בפני החרדים, ראש העיר התל אביבי פער פיו כנגד האמונה היהודית ואמר ,"השבת היא יום המנוחה אבל היא שונה ממה שהיה בימי קדם לפני 2,000 שנים יום המנוחה של היום כולל בילויים. { ראיון סוער}

סערת 'חוק השבת':  ראש עיריית תל אביב רון חולדאי שיגר היום  מכתב לחברי הכנסת בו יזם אמנה שמאמצת את יום השבת  כיום מנוחה, "לכל אדם צריכה להיות זכות ליום מנוחה בשבוע. אך טבעי שכיהודים וכציונים נאמץ את יום השבת כיום המנוחה שלנו במדינת ישראל". כתב במנשר.

בראיון שהעניק ל'מהדורה המרכזית' עם אבי מימרן ב'קול חי' הבהיר חולדאי כי לא התכוון להתקפל בפני החרדים , ראש העיר התל אביבי פער פיו כנגד האמונה יהודית ואמר בשידור ברדיו החרדי,"לפי דעתי במדינה היהודית – השבת היא יום המנוחה אבל היא שונה ממה שהיה בימי קדם לפני 2,000 שנים יום המנוחה של היום כולל בילויים, תיאטרות ואתרי טבע ובשביל זה – צריך שוטרים, מצילים ומלצרים בבתי הקפה ובבתי התיאטראות, וצריך לאפשר לאנשים להיות ניידים".

 

חולדאי הפגין את בורותו בהלכה ואמר"על ההלכה אני לא מתווכח, אבל על פיה עדיף תחבורה ציבורית כי עדיף שיהיה נהג אחד שנוסע ולוקח 50 אנשים – מאשר 50 נהגים שנוסעים ב-50 רכבים".

, יום השבת הוא יום המנוחה אלא שהמנוחה השתנתה, אי אפשר להשאר כמו לפני 2,000 שנה, השתננו. וגם, זה הרי פיקוח נפש, זה יהדות, מכיון שעדיף שהתחבורה הציבורית תשמש לנהיגה לאלו ששתו אלכהול".

על הסיטואציה שבישראל יהיה רוב חרדי אמר חולדאי, "אם בכנסת ישראל יהיו 52 אחוז של חרדים, במדינת ישראל גם רכב פרטי לא יסע בשבת, ויהיה כאן איראן", אמר חולדאי.ההלכה אומרת 'לא' על הכל, החרדים כופים את כולם ואילו היו נותנים להצביע על פתיחת קולנוע בשבת בתל אביב – החרדים היו מצביעים נגד, איראן היו עושים כאן".

"האורתודוקסים מנסים לכפות על כולם האם מותר או אסור לנסוע בשבת, אבל דעתי היא שאנחנו לא חיים בזכות ספר התנ"ך, אלא בזכות העובדה שעם ישראל החליט לבוא לארץ ישראל ואם לא יהיה כאן רוב – לא תהיה כאן מדינת היהודים", סיכם חולדאי.

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חולדאי הפך את תל אביב לעיר חטאים. שבה אין דין ואין דיין ברמת השחיתות המוסרית.
  מצעדי גאווה עם אנשים עירומים. קיום יחסי מין במועדונים. פשע ועל כל זה עוד גובים מאיתנו את המיסים הכי יקרים בעולם.
  הדבר האחרון שהוא יכול, זה להטיף לאחרים .

  איל |
  הגב
 2. יסתדר. ינוחו ביום אחר. אם רוצים אפשר. הרי אסור לעשן ואתם מעשנים. ואסור מוצרי חשמל שמפעילים את הטורבינות – ואתם משתמשים. ואסור להרוויח מבאנרים בשבת – ואתרים דתיים מרוויחים.

  רני |
  הגב
 3. כי צמ ד זה מ ס ת ד ר שלכל אחד מגיעה מנוחה בשבת. ומצד שני אלפים יעבדו בשרותם של אותם נחים?

  אופיר |
  הגב