חולים מחוברים להנשמה מוזנחים בבית החולים איכילוב – תיעוד וידאו מזעזע

המקום בית חולים איכילוב, חולים שנמצאים במצב קשה מאוד ומחוברים לצינורי הנשמה, נמצאים במצב של הפקרות כשהם מוזנחים, המצב הזה מאוד מסוכן להם ויכול אף לגרום חלילה למוות.

חדשות ערוץ 2 שחשף את המקרה הזה מפי אחד האנשים שאביו הוצרך להיות בבית החולים ואושפז שם במצב קשה כשהוא מונשם,  לאחר שהוא אף תיעד דקה אחר דקה את ההזנחה הנוראית שחווים החולים המחוברים למכשירי ההנשמה. ולטענתו בשעות הערב האחיות משאירות את החולים ללא השגחה כלל. 

האיש שלא יכל עוד לסבול את זה שלף את המצלימה והחל לתעד ואף לשדר בקול מה העיניים רואות בסרט: "יש שם בצד שמאל חולה  מונשמת במצב קשה", שומעים את קולו בתיעוד, "המוניטורים שלה מצלצלים. כלום. התעלמות מוחלטת. כבר 2:31 (לפנות בוקר). יכול להיות אסון עכשיו במחלקה. כלום. שום דבר".

האיש שהתראיין לחדשות 2 אמר: כי "המשפחות לא יודעות מה שקורה בשעות הערב, שיש משמרת קטנה ואין אחיות ואין רופאים שנמצאים בשטח" והוא מזהיר "זה עלול להיגמר במוות".

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "על פי נהלי בית החולים, נדרשת נוכחות תמידית של אחות בחדר טיפול מוגבר. האירוע המצולם ואירוע דומה נוסף שהובא לידיעתנו, מתוחקרים כעת על ידי הנהלת בית החולים. למרות מצוקת האחיות, הם יטופלו בחומרה לבל ישנו".
ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי הוא "הורה לבדוק את העניין במלוא הרצינות המתבקשת". שלא יישנו עוד מקרים חמורים כגון אלו.

צפו בתיעוד קשה – באדיבות רשת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דבר נוסף שרציתי לאמר דעו שגם משרד הבריאות ובית החולים אפילו לא יבדקו זאת

    חזי |
    הגב
  2. לצערי זה מקובל בעוד בתי חולים כמו הדסה עין כרם וכד' צר לי להגיד אך חולים כמו אילו נחשבים כנטל על המערכת ומחכים להעבירם במהירות מירבית לקירור.סבלנו מבעיה זו לפני 3 שנים שאבי היה במצב דומה

    חזי |
    הגב