חולמת לעשות תואר? עכשו את יכולה !!

משרד הכלכלה מוריד תקציבים- הוועדה לתכנון ותקצוב מסבסדת • עד 70% מלגת שכר לימוד לנשים חרדיות • החל מהשנה הראשונה • נצלי את ההזדמנות !

 

נושא הדרת הנשים החרדיות זוכה לאחרונה לתהודה רבה. עמודי העיתונים מלאים טורי בקורת על המהלך המפלה ו-וועדות הכנסת נדרשות לטיפול בבעיה.

במשרדי הממשלה השונים חשים שלא בנח עם מציאות עגומה זו וטוענים בנחרצות כי משרד הכלכלה בראשותו של השר בנט הינו האחראי הישיר למחדל.

בנט שלקח תחת חסותו את נושא התעסוקה במגזר החרדי, קיבל לאחרונה החלטה מושכלת ואסטרטגית, להשקיע את מאות מליוני השקלים מהתקציב המגזרי, בקידום גברים חרדיים, תוך שהוא  מותיר מגדר שלם בחוץ, ציבור הנשים.

ובעוד משרד הכלכלה ממשיך בהתעלמותו, משקיעה דווקא הועדה לתכנון ותקצוב בראשותו מר טרכטנברג, תקציבי עתק, במלגות גבוהות והכנסת נשים חרדיות לעולם האקדמיה.

 

נשים חרדיות רבות נמנעות מלהתחיל לימודי תואר עקב עלויות הלימוד הגבוהות ומצבן הסוציו אקונומי הקשה.  נשים אלה נאלצות להישאר בביתן ובמקרה הטוב לצאת לעבוד עבור שכר זעום ביותר, שממשיך אצלן את מעגל העוני.

כעת, בעקבות התערבותו של טרכטנברג תוכלנה סטודנטיות חרדיות לקבל מלגת שכר לימוד רחבה ומשמעותית, בגובה של עד 70% מעלות הלימודים, החל מהשנה הראשונה, מה שיאפשר להן להשתלב בשוק העבודה בצורה הטובה ביותר ויסייע ביציאת המגזר החרדי ממצבו הכלכלי הקשה.

 

המלגות הרחבות הניתנות כעת ע"י הועדה לתכנון ותקצוב, מהוות גורם משמעותי ביותר בשיקולי הנרשמות לקראת שנת הלימודים הבאה ומגבירות את ההיענות והרצון לצאת ללימודי אקדמיה.

 

הרבנית עדינה בר שלום מקימה ומייסדת המכללה החרדית ירושלים, מעלה על נס את שיתוף הפעולה עם הות"ת, ואומרת: "כגוף המייצג אלפי סטודנטיות חרדיות וער לצרכיהן ומצוקותיהן, אני רואה במהלך חשוב זה גורם חיוני ומשמעותי לתלמידות, שיסייע ביציאתן ממעגל המצוקה. אני מברכת את מר  טרכטנברג על מאמציו ופעילותו הרבה בקידומן של הנשים החרדיות בעולם התעסוקה והאקדמיה ועל היותו קשוב וערני  למערכת המורכבת איתה מתמודדת האישה החרדית, המגדלת משפחה ברוכה ומעוניינת לפרנס את משפחתה בכבוד".

 

 

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.