חומה הוצבה בארמון הנציב (וידאו)

תושבי השכונה שבמזרח העיר סובלים כבר שנים ארוכות מיידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה מהכפר ג'בל מוכבר הסמוך. הפתרון של משטרת ירושלים: מחסומים שיחצצו כחומה באזור התפר {נתניהו מחלק את ירושלים?}

נתניהו מחלק את ירושלים? משטרת ירושלים החלה בהצבת מחסומי בטון ניידים בין שכונת ארמון הנציב לבין הכפר ג'בל מוכבר במזרח ירושלים – בכדי להגן על תושבי ארמון הנציב מיידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה.

התושבים בגבול סובלים כבר שנים ארוכות מפגיעות בלתי פוסקות שמגיעות בעיקר מהשכונה הערבית השכנה ג'בל מוכבר. המחסומים יוצבו סמוך לבתים ברחוב ויחצצו כחומה באזור התפר שבו עד כה שום מחסום לא מנע את היידויי.

באדיבות רשת

במקביל, הממשלה פה אחד את התיקון לחוק לשמירה על ביטחון הציבור. משמעות התיקון היא שהשוטרים יורשו לבצע חיפוש בכליו ובגופו של אדם, גם אם לא עורר בהם חשד שהוא נושא נשק.

"עקב הפיגועים האחרונים נוצר צורך דחוף לתת סמכויות למשטרה לערוך חיפושים גופניים כדי להתמודד טוב יותר מול טרור הסכינים", הסביר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. ב

 

במקביל, החל מהבוקר הוצבו כ-300 חיילי צה"ל בתחנות התחבורה הציבורית, באוטובוסים ובצירי התנועה בבירה.הצבת החיילים במרכזי התחבורה בירושלים באה בעקבות החלטת הקבינט המדיני ביטחוני במסגרת ניסיונות ההתמודדות עם גל הטרור. על פי ההחלטה, צפויים החיילים לתגבר את כוחות המשטרה בבירה עד להקמת מערך אבטחה אזרחי בתחבורה הציבורית.

 

יישום הצעד בא מספר ימים לאחר שהוצבו בטונדות ומחסומים אקראיים סמוך לשכונות הערביות בבירה. במסגרת הדיונים החליטו השרים שלא לאפשר בנייה מחודשת של בתי מחבלים שנהרסו לאחר שביצעו פיגועים בשטח ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.