חומר נפץ פוליטי: העימות הבא בין החרדים לכחלון

במערכת הפוליטית מעריכים כי המשבר הבא בין כחלון לבין המפלגות חרדיות הוא בלתי נמנע – וזאת למרות האידליה ששוררת בין החרדים לכחלון. הטריגר: העדפה מתקנת לחרדים בקרטריונים בדיור

המשבר הבא עם כחלון? על רקע האצת תוכניות הדיור, במערכת הפוליטית מעריכים כי המשבר הבא בין כחלון לבין המפלגות חרדיות הוא בלתי נמנע – וזאת למרות האידליה ששוררת בין חרדים לכחלון.

בהסכמים הקואליציוניים של יהדות התורה וש"ס מופיע משפט שעשוי לגרום למשבר הבא: "הממשלה תפעל לביטול אפליה בקריטריונים לדיור, ותשוב לאלו שהיו נהוגים ב־2012".

בשעתו יצאה יצאה ביקורת ציבורית רבה בטענה שהקרטריונים העניקו יתרון למשפחות חרדיות שבהן שני בני הזוג לא עובדים. שר הבינוי והשיכון דאז אריאל אטיאס, נכנע ללחצים והוא ביטל את הקריטריון שנותן יתרון למשפחות ברוכות ילדים, והכניס קריטריון שמתחשב בשירות הצבאי.

ממשלת לפיד- נתניהו  שינתה את הקריטריונים, וקבעה כי הזכאות תלויה בכך שזוגות יעבדו יחדיו בלפחות 120% משרה, וביטלה את הקריטריון של ותק בנישואין.

עתה עם החזרת הקריטריונים, משפחה חרדית תקבל ניקוד גבוה במידה והגבר לא פעם לומד בישיבה ואינו עובד.

ההבטחה של הליכוד למפלגות החרדיות תגיע לפתחו של שר האוצר משה כחלון, שעומד גם בראש קבינט הדיור. שר הבינוי המיועד יואב גלנט,  בכולנו מבטיחים כי יפעלו לזכאות שוויונית וראויה ובטוחים שלאחר שיעברו הרפורמות שלהם, המצב ישתפר בכל המגזרים.

כחלון וחבריו בכולנו לא יעמדו מול זעקותיו של לפיד  שיתסיס בכל פינה ויעורר מחאה ציבורית.

גורמים פוליטיים מעריכים כי על זה תקום או תיפול הממשלה- "על החרדים יהיה לבחור אם לקבל את ההטבה או לפרק את הממשלה על הקריטריונים" סבורים גורמים פוליטיים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.