חומת ההפרדה בבית שמש: משרד החינוך הוציא צו סגירה (וידאו)

משרד החינוך הוציא לפני שעה קלה צו סגירה לאגף לבנות חרדיות שפתחה העירייה בתוך בית הספר היסודי הממלכתי "שפות ותרבויות".

המאבק התקשורתי כנגד חומת ההפרדה שהוצבה בבית הספר שפה ותרבויות  נושא פרי. משרד החינוך הוציא לפני שעה קלה  צו סגירה לאגף המיועד לבנות חרדיות שפתחה העירייה בתוך בית הספר היסודי הממלכתי "שפות ותרבויות".

מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן  כתבה בהודעה לעיתונות  שהמתחם מתנהל ללא רישיון ובניגוד לחוק, והצו ייכנס לתוקף בתוך 30 יום.

צפו במהומה הבוקר – באדיבות רשת

 

בתגובה לצו מסרו יו"ר ועד ההורים של בית הספר "שפות ותרבויות", טטאינה אילוז,  וסגנה יוסי חדד: "אנו מביעים צער שאנו נאלצים להגיע להליכים משפטיים, ומביעים צער עמוק עוד יותר שבתוך ההליכים נמצאים ילדים. יחד עם זאת אנחנו שמחים שנשמר החוק במדינה דמוקרטית ושהוא לא נרמס ברגל גסה, בבריונות ובחטף".

ממשרד החינוך נמסר כי הוא רואה בחומרה את "המחטף" שביצעה עיריית בית שמש, שפעלה להכשיר את הכיתות לחרדיות יומיים בלבד לפני פתיחת שנת הלימודים. במשרד הגדירו את המהלך חד צדדי ובוטה שפוגע במרקם היחסים בין האוכלוסיות המתגוררות בעיר. עוד נטען שהעירייה דחתה הצעה למבנה חלופי עבור בית הספר משכנות דעת.

תגובת עיריית בית שמש לפרשיית מבנה בית הספר ברמת בית שמש. השורות המודגשו בסוף, מתייחסות לעתירה שהוגשה היום.

מתוקף תפקידה של העירייה לפתיחה תקינה של שנת הלימודים ולאפשר לכל ילדי העיר מכל המגזרים למקום לימודים ראוי, ראתה העירייה לנכון, לנצל כיתות ריקות במתחם ביה"ס לשפות ותרבויות ולאכלס בהן תלמידות בית הספר משכנות דעת המתגוררות באותה שכונה ואין להם היכן ללמוד, ואפילו מקום להציב מנ"דים כמו לאחיותיהן הגדולות, כבר לא נשאר להן.
יצוין כי מדובר בצמצום עוול חמור של אבסורד כפול, כאשר מבנה ביה"ס מיועד לכ- 500 תלמידים ובפועל רוב המבנה עומד ריק ולומדים בו רק 144 תלמידים. בנוסף, רובם ככולם של התלמידים מגיעים בהסעות מבית שמש הותיקה, כאשר בשכונה בה נמצא המבנה קיים חוסר של מאות כיתות לימוד, ואילו בשכונות בית שמש הוותיקה אשר בהן מתגוררים תלמידי בית הספר, קיימת מגמה הפוכה של עשרות רבות של כיתות העומדות ריקות.

העירייה זימנה מספר פעמים את מנהלת ביה"ס שפות ותרבויות השוהים במבנה העירוני לדיון בנושא במטרה להגיע להסכמה, אך זו ביכרה להיעדר במפגיע כך שלא נותרה הברירה בידי העירייה, אלא למלאות את חובתה ותפקידה כלפי ילדי העיר מכל המגזרים.

חבל מאוד שגורמים אינטרסנטיים בוחרים ללבות את האווירה באלימות ועבריינות ובאופן לא חוקי במקום לפעול באחריות ובאופן ענייני.

ראש העיר משה אבוטבול שוחח עם שר החינוך שי פירון והציע לו לרדת לשטח ביחד עם הנהלת משרדו ולראות את מצוקת חוסר כיתות הלימוד בשכונה ואז לקבל החלטות מקצועיות וענייניות

 

כמו כן עיריית בית שמש תשמח לשמוע על 'הפתרון החלופי הראוי' – עליו מצהיר משרד החינוך' – למצוקתם של מאה תלמידות כתה א המתגוררות בשכונה ואין להן היכן ללמוד, כאשר אפילו אין מקום להציב קרוונים עבורן.

 

תחילת הפרשה

עשרות הורים חילונים לבי"ס "שפות ותרבויות" ובית יעקב וגילו גדר הפרדה שחוצצת בין בית הספר החרדי לחילוני, במקום התפתחה מהומה רבתית. שוטרים שהגיעו למקום ניסו להרגיע את הניצים.

אלי כהן, מי שהובס בבחירות כאשר התמודד מול ראש העיר המכהן משה אבוטבול הגיע לזירה ותקף את אבוטבול: "תראו אתם מי בונה את גדר ההפרדה בבית שמש, באישון לילה ראש העיר החרדי מגיע ובונה גדר ההפרדה, מי שרוצה בית שמש אחת – לא בונה גדר הפרדה". הוא אמר.

 

כפי שפרסמנו, עיריית בית שמש החליטה לפנות חלק מבי"ס "שפות ותרבויות" שהולך ומתרוקן מתלמידים לטובת סמינר בית יעקב החרדי בבית שמש. לטענת התושבים החרדים בבית שמש, בית הספר החילוני הולך וננטש, לעומת זאת הסמינר החרדי הולך וגודל מיום ליום, "יש מצוקה אמיתית של מבני ציבור – ולחרדים אין מקום בעוד החילונים הולכים ונוטשים". מספר לנו עסקן חרדי בבית שמש.

בעקבות כך, משרד החינוך החליט להשבית את הלימודים, לדברי משרד החינוך, "בשל החלטתו החד צדדית של ראש העיר לפגוע בבתי הספר הממלכתיים בעיר ובעקבות התקיפה האלימה של מורות ויו"ר ועד ההורים של בית הספר 'שפות ותרבויות'".

חבר הכנסת דוב ליפמן עצמו הגיע למקום והביע זעם על ההחלטה: " צריך לאחד את כולם, לא להפריד".

ראש העיר משה אבוטבול אמר בתגובה: "אנחנו דואגים לכל ילדי בית שמש, זה לא היה לי קל, אמרתי גם לנשיא שאנחנו מקבלים החלטות לא קלות ושקולות, דאגנו לילדים מול מבנה שהולך ומתרוקן – אני מקווה שהאחווה והשלום תשוב לשרור בעיר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.