חומת ההפרדה הגיעה לבית שמש: "זה גטו" (וידאו)

עשרות הורים חילונים הגיעו הבוקר לבי"ס "שפות ותרבויות" וגילו גדר הפרדה שחוצצת בין בית הספר החרדי לחילוני, במקום התפתחה מהומה רבתי. צפו במהומות ובפוליטקאים שהתראיינו – צילום: יעקב לדרמן

סערה בבית שמש: הבוקר הגיעו עשרות הורים חילונים לבי"ס "שפות ותרבויות" ובית יעקב וגילו גדר הפרדה שחוצצת בין בית הספר החרדי לחילוני, במקום התפתחה מהומה רבתית. שוטרים שהגיעו למקום ניסו להרגיע את הניצים.

אלי כהן, מי שהובס בבחירות כאשר התמודד מול ראש העיר המכהן משה אבוטבול הגיע לזירה ותקף את אבוטבול: "תראו אתם מי בונה את גדר ההפרדה בבית שמש, באישון לילה ראש העיר החרדי מגיע ובונה גדר ההפרדה, מי שרוצה בית שמש אחת – לא בונה גדר הפרדה". הוא אמר.

צפו במהומה הבוקר בבית שמש- צילום: יעקב לדרמן  

[alooma ref="4d038b755fe115f27da81355ee60881d.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

כפי שפרסמנו אמש, עיריית בית שמש החליטה לפנות חלק מבי"ס "שפות ותרבויות" שהולך ומתרוקן מתלמידים לטובת סמינר בית יעקב החרדי בבית שמש. לטענת התושבים החרדים בבית שמש, בית הספר החילוני הולך וננטש, לעומת זאת הסמינר החרדי הולך וגודל מיום ליום, "יש מצוקה אמיתית של מבני ציבור – ולחרדים אין מקום בעוד החילונים הולכים ונוטשים". מספר לנו עסקן חרדי בבית שמש.

ליפמן וכהן

בעקבות כך, משרד החינוך החליט להשבית את הלימודים, לדברי משרד החינוך, "בשל החלטתו החד צדדית של ראש העיר לפגוע בבתי הספר הממלכתיים בעיר ובעקבות התקיפה האלימה של מורות ויו"ר ועד ההורים של בית הספר 'שפות ותרבויות'".

חבר הכנסת דוב ליפמן עצמו הגיע למקום והביע זעם על ההחלטה: " צריך לאחד את כולם, לא להפריד".

ראש העיר משה אבוטבול אמר בתגובה: "אנחנו דואגים לכל ילדי בית שמש, זה לא היה לי קל, אמרתי גם לנשיא שאנחנו מקבלים החלטות לא קלות ושקולות, דאגנו לילדים מול מבנה שהולך ומתרוקן – אני מקווה שהאחווה והשלום תשוב לשרור בעיר".

חומת ההפרדה - צילום: יעקב לדרמן
חומת ההפרדה – צילום: יעקב לדרמן

במהלך המהומה תושבים בעיר ריססו גרפיטי מעל גבי הגדר וכתבו: " חומת ההפרדה", זה גטו חרדי. אמרו ההורים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דוב! שכחת שלשיטתך גם צריך להיות יחד עם נוצרים וערבים העיקר שהגורו שלך יאיר הגדול יבוא על סיפוקו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אלי כהן תעכל כבר אתה לא ראש העיר לא יעזרו לך המהומות החוזרות ונשנות שאתה מנסה להביא לעיר.
  יש ראש עיר שדואג באמת לכל האוכלוסיות החילוניות והחרדיות שווה בשווה ולא צריך את הרעל והשקר שאתה מנסה להחדיר לתושבי בית שמש החילונית. תפנים כבר ויהיה לך ולכולם יותר טוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. למה האתר שלכם משתף פעולה עם כל שונאי ישראל?
  הכותרות בעיתונות החילונית, כבר יותר מאוזנות משלכם – "החרדים פלשו" "חומת ההפרדה"!
  לא צריך לדווח על גרפס של החילונים, במקרה הזה, מדובר במקרה קלאסי שכל הצדק נמצא באופן ברור בצד אחד בלבד, הצד של החרדים. אין שום סיבה בעולם שיביאו בנות מהעיר הישנה בהסעה, כשבשכונה עצמה קיים מחסור חמור בכיתות. כל מיקומו של שפות ותרבות שם, יסודו בחטא, שנועד להציק לחרדים או למנוע מהתחרדות השכונה. הניסיון כשל, השכונה התחרדה, ועכשיו הגיע הזמן להסביר לחילונים – איפה המזוזה!
  אלא שאנו אנשים טובים ונותנים להם להישאר, אבל בכמה כיתות שהם צריכים.
  החילונים במקרה הזה מתנהגים בביריונות נגד החוק! שנמצא בצד של החרדים. הם מתנהגים גם באופן לא מוסרי בעליל, כאשר אינם מכירים בזכות הבסיסית של הנוער החרדי למקומות חינוך הולמים.
  אז בבקשה, הפסיקו לעזור להם! עמדו בצד הנכון של המפה!

  יוסי |
  הגב
 4. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הצד השני היה מתנהג ככה איזה אלימות הייתה מופעלת עליהם מהמשטרה מעניין לראות באיזה עדינות והתחשבות מתנהגת המשטרה לאנשים שמזיקים לרכוש ציבורי מול המצלמות ומסרבים להוראות שוטר במדים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב