חונכים וחונכות משלימים לימודים עם ילדים חולי סרטן

היוזמה החלה בעקבות מספר פניות מילדים חולים החפצים להגיע ללימודים אך הטיפולים בבתי החולים מונעים מהם

 

לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה, יצא ארגון 'לב מלכה' במיזם מיוחד- חונכים וחונכות משלימים לימודים עם ילדים חולי סרטן. "בתקופה האחרונה התקבלו מספר רב של פניות בהנהלת הארגון מילדים חולי סרטן החפצים להגיע ללימודים במוסדות החינוך בהם למדו טרם המחלה, אך הטיפולים הממושכים בבתי החולים מונעים מהם להשתתף בהם", מספר אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה'.

בעקבות כך החליטו בהנהלת הארגון להירתם לעניין והחלו לגייס מספר רב של חונכים וחונכות אשר מגיעים בשעות אחר הצהרים לבתי הילדים החולים ומשלימים איתם את החומר הנלמד במסגרת החינוכית.

בעקבות ההצלחה הרבה מהפיילוט שנערך עד כה בירושלים ובבני ברק, שוקלים כעת בהנהלת הארגון להרחיב את המיזם לשאר חלקי הארץ ובימים אלו החלו את הרישום לפרויקט. משיחות שנערכו בהנהלת הארגון עם הורי הילדים החולים הם מספרים כי הדבר גורם לילדים לרגעי שמחה ונחת והם מרגישים מחוברים ללימודים- דבר שמסייע להם מאוד לשאוב כוחות ולהתמודד עם המחלה הנוראה.אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה' מציין, כי לא מן הנמנע שבחודשים הקרובים החונכים והחונכות אף יתחילו להגיע לילדים המאושפזים בבתי החולים ולעבור יחד איתם על החומר הנלמד בכיתה, על מנת שלא ירגישו מנותקים מהחברים ויצליחו לשכוח לכמה דקות מן המחלה הנוראה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.