חוסלו 3 בכירי חמאס בהם חוטף גלעד שליט שניסה לחטוף את הדר גולדין הי"ד (וידאו)

צה"ל אישר: חוסלו ראאד אל-עטאר, מוחמד אבו שימאלה ומוחמד ברהום מהזרוע הצבאית של חמאס ■ ישראלי נפצע בינוני-קשה מרסיסי פצמ"ר בעוטף עזה, בעודו מגונן בגופו על ילדים

הישג לצה"ל בלחימה ברצועת עזה: שלושת המפקדים הבכירים ביותר של חמאס בדרום הרצועה חוסלו לפנות בוקר (ה') בתקיפה בשכונת תל אל-סולטאן ברפיח. השלושה הם ראאד אל-עטאר, מוחמד אבו שימאלה ומוחמד ברהום מהחטיבה הדרומית של גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. צה"ל אישר את דבר החיסול.

הבוקר נמשך הירי לעבר הדרום וחמאס שיגר רקטות לעבר באר שבע, אופקים ועוטף עזה. ישראלי נפצע בינוני-קשה כתוצאה מנפילת פצמ"ר בעוטף עזה, בעודו מגונן בגופו על ילדים בבית וספג רסיסים בחזה. הוא הועבר לביה"ח סורוקה. רקטה נפלה בגן ילדים באשכול שהיה ריק – איש לא נפגע.

מטחים כבדים נורו בשעות הצהריים לעבר אשדוד, אשקלון, דרום הארץ ועוטף עזה.

אל-עטאר, בן 40, היה מפקד אזור רפיח בגדודי עז א-דין אל-קסאם. הוא ממתכנני חטיפתו של גלעד שליט ביוני 2006 ומהחמושים שהחזיקו אותו בשבי, ואף נחשב לאחד מאדריכלי פרויקט המנהרות ההתקפיות נגד ישראל ולמייסד יחידת העילית "א-נוחבה" שלחמאס.

ראאד עטאר עם גלעד שליט ביום השחרור

וידאו באדיבות רשת

כמו כן, הוא היה אחראי לשליחת חוליות טרור לחצי האי סיני כדי שאלה ישגרו רקטות לעבר אילת. ביתו של אל-עטאר הותקף במהלך מבצע "צוק איתן", אולם הוא לא נפגע אז. בתחילתו של מבצע "עמוד ענן" בנובמבר 2012 שהה אל-עטאר סמוך ל"רמטכ"ל" חמאס אחמד ג'עברי בשעה שהאחרון חוסל, אולם הוא לא נפגע באירוע.

ביולי 1994 השתתף עטאר בפיגוע ירי בגבול ישראל-מצרים שבו נהרג קצין צה"ל. בספטמבר 2001 הוא תכנן וביצע ניסיון לפוצץ את מוצב טרמית. באירוע נפצעו ארבעה חיילים ונגרם נזק כבד למוצב. בינואר 2002 השתתף אל-עטאר בתכנון פיגוע חדירה למוצב אפריקה סמוך לכרם שלום, אז נהרגו ארבעה חיילי צה"ל.

אמש איים אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס, כי הם ישגרו רקטות לעבר שדה התעופה המרכזי של ישראל, ואף קרא לחברות זרות להימנע מנחיתות בישראל ומהמראות ממנה. "אנחנו מזהירים את המטוסים שמגיעים לבן גוריון כי אנחנו נירה ב-6:00 בבוקר", אמר הדובר, אבו עוביידה. למרות האיומים, הבוקר נרשם שקט בנתב"ג והתנועה האווירית שם מתנהל כסדרה.

דובר הזרוע הצבאית גם הזהיר את אוהדי הכדורגל שהמתינו לפתיחת ליגת העל בשבת: "אנחנו נירה למגרשי הכדורגל שלהם ולא לשטחים פתוחים. על הכובשים ועל העולם למלא אחר בקשתינו ולהפסיק את הכיבוש". יצוין כי פתיחת הליגה הייתה צפויה להידחות עוד לפני הודעת חמאס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.