חופשה זוגית קצרה בחו"ל- איך למצות הרבה במעט זמן?

כולנו היינו שמחים לעלות מדי פעם על מטוס ולצאת לטיול ארוך של שבועיים לפחות ביעד כלשהו מעבר לים. עם זאת, גם כאשר הצלחנו לחסוך שקל לשקל ולהרשות לעצמנו לעזוב קצת את גבולות הארץ, בדרך כלל החופשה תארך מספר ימים ולא הרבה מעבר לכך. זאת גם בשל העלות וגם בשל אילוצים שמחייבים אותנו לחזור הביתה מהר יחסית כמו משפחה או העבודה. מספר ימים הם זמן קצר, במיוחד אם לוח הזמנים של הטיסות לא מיטיב איתנו ואנו מגיעים אל היעד בשעות אחר הצהריים או הערב וצריכים לעזוב בשעות הבוקר או הצהריים. אז איך בכל זאת ניתן להרגיש שבילינו חופשה משמעותית, שהתנתקנו משגרת היום, צברנו חוויות ולא רק החלפנו את מקום הלינה?
להגדיר את מטרת החופשה
לפני שאתם בוחרים את היעד לחופשה, הגדירו לעצמכם מהי מטרתה. האם אתם מעוניינים לטייל או בעיקר לנוח, האם חשוב לכם לראות מקומות חדשים או בעיקר להתפנק? ואם לטייל- האם חשוב לכם לשלב בתוך הטיול גם טבע ונופים או שטיול עירוני (שבמיוחד באירופה יכול לכלול גם פארקים רחבי ידיים) יספק אתכם? לאחר שהגדרתם מהן הציפיות שלכם מהחופשה ומה ברצונכם לקבל בה תוכלו להתקדם לבחירת היעד. אם בילוי בתוך עיר יספק אתכם יש אפשרויות רבות לבילוי של מספר ימים בערים שונות באירופה. ערי אירופה עמוסות באתרי תיירות שונים לצד רחובות מלאים בחנויות ובתי קפה, פארקים לצד ארמונות, מוזיאונים, מקומות רומנטיים. ערים רבות באירופה ממוקמות על גדותיו של נהר המספק לכם מקום מקסים לבלות בו. אם אתם בוחרים לבלות את חופשתכם בעיר כדאי ללכת הרבה ברגל. הדבר חוסך לכם לוגיסטיקה והתנהלות בתחבורה ציבורית. בהליכה רבה ברגל אפשר לחוות את העיר באופן חזק יותר ולאחר מספר ימים להרגיש שאתם באמת מכירים אותה.
כמעט הכל כלול
אם חשובה לכם חופשה שתשלב גם טיולים בטבע ונופים, טיול עירוני אינו מספיק. חברות שונות מציעות חבילות של טוס וסע שמספקות לכם במחיר מסובסד טיסה ורכב שכור (מומלץ לבדוק כאן) הרכב השכור יאפשר לכם ללון במקום אחד ולצאת ממנו לטיולי כוכב. תוכלו למשל ללון באחת הערים הגדולות ולשלב ימים של טיול בעיר וימים שבהם תצאו מהעיר לטיולים באזורים הקרובים. במיוחד אם מדובר בחופשה שנמשכת כשבוע מומלץ לרכוש את אחת החבילות האלה, ללון בעיר וממנה לצאת למספר טיולים של יום בטבע הסובב אותה. ניתן להתנהל גם בתוך העיר עם הרכב כאשר אתם צריכים להגיע לאתרים המרוחקים מהמקום בו אתם לנים. עם רכב אפשר גם לגמוא מרחקים וללון בכל לילה או שניים במקום אחר וכך להספיק ולראות אזורים שונים המרוחקים זה מזה.
הכל צפוי והרשות נתונה
בכל סוג של חופשה שתבחרו לעצמכם כדאי לתכנן את מהלך הטיול כך שתדעו מה אתם הולכים לעשות באותו יום. נסו לתכנן את הטיול באופן הגיוני כך שאם מדובר בטיול עירוני תבדקו בדיוק אילו אתרים ומקומות המעניינים אתכם סמוכים זה לזה כך שתוכלו למצות מקומות רבים ככל האפשר. כך גם לגבי טיולי כוכב- תבדקו אילו מסלולי טיול, אתרים או מקומות קרובים יחסית זה לזה כך שניתן לבקר בכולם ביום אחד. חבל שלמחרת הטיול לאזור מסויים תגלו כי ישנו אתר נוסף שהייתם רוצים להיות בו ופספסתם. לכן, עבודת הכנה היא חיונית מאוד. עם זאת, תנו לעצמכם גם לחרוג מהתכנית המקורית על פי רחשי הלב והבטן. אם פארק מסויים מצא חן בעיניכם במיוחד ואתם מעוניינים לבלות בו יותר שעות משתכננתם- לכו על זה. אחרי הכל, סימון וי אינו מטרת החופשה אלא הנאה רבה ככל האפשר. אם החלטתם להאריך בבילוי במקום מסויים בדקו על מה אתם מעדיפים לוותר או היכן תקצרו. המשפט:"הכל צפוי והרשות נתונה" מתאר בדיוק את הדרך שבה עליכם לפעול בזמן חופשה זוגית בכדי למצות את מלוא הפוטנציאל שלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא כולם שמחים לעזוב את ארצנו הקדושה!!!
    אולי אחינו החרדים שלא כ"כ מחוברים לארץ חושבים כך, אבל רבים וטובים אוהבים את ארץ ישראל ולא מחפשים קולות הלכתיות וטצדקי כדי לברוח מכאן.

    שמואל |
    הגב