חופשה לשומרי מסורת

כמו רוב בני האדם, גם יהודים שומרי מצוות אוהבים לצאת לחופשה, אבל הצרכים שלהם יכולים להיות שונים במקצת מהצרכים של אנשים אחרים.

כמו רוב בני האדם, גם יהודים שומרי מצוות אוהבים לצאת לחופשה, אבל הצרכים שלהם יכולים להיות שונים במקצת מהצרכים של אנשים אחרים.

אם אתם שומרי מסורת שיוצאים לחופשה, הדרישות שלכם שונות מאלה של נוסעים רגילים, כגון מזון כשר, בתי כנסת, גישה למקווה (אם אפשר) ועוד. אין ספק שאף אחד לא אוהב לצאת לחופשה ולאכול רק מקופסאות שימורי טונה או שוקולד למריחה, ואתם גם לא רוצים למלא את המזוודה במזון, כשאתם מתכננים חופשה וטיול בחו"ל. אם כך, מהי הדרך הטובה ביותר להתכונן לטיול בחו"ל, כשאתם מחוץ לאזור הנוחות שלכם?

טיפים לחופשה כשרה
סוכנות נסיעות יכולה למנוע את כאבי הראש של מטיילים דתיים רבים וגם שלכם. היא תדאג לכם לארוחה כשרה בטיסות, תעזור לכם למצוא בקלות בתי מלון כשרים, ומסעדות שמגישות מנות כשרות. בצד סוכנויות הנסיעות שמתמחות בתכנון חופשות כשרות רבות, קיימים גם לא מעט אתרי נופש ויעדי נופש אחרים שמציעים חבילות מיוחדות לאנשים דתיים.
לכן, כאשר מתכננים חופשה כשרה, מומלץ קודם כול לבדוק עם סוכנות נסיעות מקומית. יש לא מעט חברות שמציעות טיולים מאורגנים, הפלגות וחבילות נופש שמיועדות במיוחד לאוכלוסייה דתית ושומרת מסורת. בדרך זו תוכלו להבטיח שכול האוכל שיוגש במהלך הטיול יהיה כשר או כשר למהדרין.
אם תבחרו במסגרת של טיול מאורגן לשומרי מסורת, תוכלו להבטיח שחברי הקבוצה שלכם הם אנשים דתיים כמוכם, מה שיקל עליכם ליצור קשרי ידידות עם מטיילים אחרים שאורח החיים שלהם דומה לשלכם.
אם אינכם מעוניינים להזמין את החופשה דרך סוכנות נסיעות, יש אתרי נופש ובתי מלון רבים שמציעים לאורחים חופשה כשרה. וכשאתם רוכשים כרטיסי טיסה, חברת התעופה תיענו לבקשתכם לארוחה כשרה במהלך הטיסה, ובלבד שתדאגו להזמין אותה מראש ותזכירו לצוות כשאתם עולים לטיסה.
יש בחו"ל מסעדות שמציעות מנות כשרות, גם אם הן לא משרתות רק אוכל כשר. אבל, עדיף לבדוק עם המסעדה מראש. תוכלו לחפש מסעדות כאלה באמצעות אתרי האינטרנט או חברות הנסיעות.
פתרון נוסף לחופשה כשרה הוא לשכור דירה שמציעה גם מטבח. בדרך זו תוכלו להכין את המזון הכשר בעצמכם. אולי זה קצת לוקח מהכיף של חווית הנופש, אבל זה גם יגרום לפחות מתח, כי כך תוכלו לשלוט לחלוטין במזונות שאתם אוכלים.

אוכל כשר, אווירה דתית ושמירת שבת גם במזרח הרחוק
כבר נסעתם לארצות הברית וטיילתם ברחבי אירופה הקלאסית בכול מקום שאפשר לנסוע אליו במסגרת חופשה לשומרי מצוות? ובכן, אל תופתעו לגלות שגם היעדים האקזוטיים במזרח הרחוק פתוחים בפניכם באמצעות טיולים מאורגנים שמוצעים היום לנוסעים שומרי מסורת.
לדוגמה, חופשה כשרה בתאילנד, שמציעה אחת מחברות הנסיעות. הטיול המאורגן שמיועד במיוחד לקהל המסורתי, מציע אוכל כשר, הווי דתי ושמירה על השבת. משך הטיול הוא 15 ימים (12 לילות). החברה מארגנת לקבוצת המטיילים בתי מלון מהדרגה הראשונה ובהם חדרים זוגיים עם שירותים צמודים. הכלכלה כוללת חצי פנסיון ואוכל כשר ומלווה הטיול הוא לא רק איש מקצוע מנוסה אלא גם מדריך ישראלי שומר מצוות.

מבחינת שמירת השבת, הקבוצה תנחת בבנגקוק, בירת תאילנד ותבלה שני סופי שבוע, האחד בבנגקוק והשני בפוקט. בימים שנופלים על יום שישי הקבוצה תחזור לבית המלון בזמן על מנת להתכונן לשבת ולהשתתף בתפילה ובסעודת ליל שבת. ובימי שבת, לאחר התפילה וארוחת הבוקר, הקבוצה תצא לטיול רגלי בליווי המדריך לסיור בקרבת המלון.

מאמר זה נכתב על-ידי חברת אופקים טורס, המעניקה שירותי תיירות לציבור הישראלי הרחב ליעדים אטרקטיביים בעולם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.