חופשה משפחתית בארץ- להרגיש רחוק ולהישאר קרוב

יתרון ענק בארץ שלנו הוא שעל אף המרחקים המצומצמים בין מקום למקום, האווירה והנוף יכולים לעבור שינוי דרסטי. במרחק של שלוש שעות נסיעה הנוף משתנה באופן קיצוני מנוף אירופאי לנוף אפריקאי. בתור עם שדורש גיוון ושינויים אין ספק שאנחנו במקום הנכון.

היום ניתן למצוא מלונות בארץ לבילוי חופשה משפחתית באינספור וריאציות וקונספטים: מלונות קטנים יותר המיועדים למטיילים ונמצאים באזורים כפריים או מלונות גדולים המציעים אטרקציות רבות בתוכם ומחוץ להם באזורים עירוניים או במקומות שבהם הטבע הוא עוצר נשימה. בקרבת כל מלון שבו תבחרו לבלות את חופשתכם, תוכלו למצוא אתרים לבלות ולטייל בהם. הנה מספר הצעות על קצה המזלג:
צפון- צפת וסביבתה: צפת היא אחד המקומות בהם ניתן לנקות את הראש במלוא מובן המילה. אוויר ההרים יחד עם הנוף הירוק שמסביב וכמובן רוח הקודש השורה בה הופכת את צפת למיוחדת מאוד. צפת הא עיר עם היסטוריה עשירה מאוד בתור עיר המקובלים אשר חכמי הארץ בחרו בה לשמש להם כמרכז. טיול בין סמטאותיה של צפת, לאו דווקא בחיפוש אחר מטרה מיוחדת יגלה לכם פינות נסתרות. בין סמטה אחת לאחרת תגלו גלריה יפה, מסעדה מעניינת, כשלא מעט מסעדות הן כשרות, בתי כנסת עתיקים יותר או פחות. קרית האמנים נמצאת באזור שכולו בתים עם חצרות פנימיות ובהן סוכות גפנים. לאחר שהכנסתם פנימה את האווירה המיוחדת שבצפת תוכלו לרדת מעט למטה ממנה אל ראש פינה- כמה קרוב ככה רחוק. גם בראש פינה ישנו רחוב המייסדים המשוחזר ובו מבנים עשויים אבן ואף הרחוב מרוצף אבנים, אך בראש פינה האווירה שונה. מאווירה של רוחניות יהודית לאווירה של רוחניות עולמית. גם הטיול בראש פינה יהיה מהנה, במיוחד בזכות נופי עמק החולה והגולן כולל החרמון. פיקניק תוכלו לערוך ביער בירייה אשר נמצא בסמוך לצפת, יער גדול מאוד המכיל מקומות מסודרים לפיקניק בנוסף לצמחיה העבותה שבו והאווירה המיוחדת שבזכות קברי הצדיקים שנמצאים ממש במקום. אם לילדים קצת משעמם, צוק מנרה הוא מקום המאגד בתוכו פעילויות רבות לילדים, יחד עם הנסיעה ברכבל ממרומי ההר למורדותיו.
מרכז- יער בן שמן: יער בן שמן הוא אחד הערות הגדולים באזור המרכז. ניתן לערוך בו פיקניק בצל העצים. בחורף היער מלא בפריחה של רקפות, כלניות וכרכומים ובקיץ ניתן לברוח אליו מהחום הגדול. את מסלול הטיול ביער ניתן לעשות ברגל או באופניים ואף להגיע לכל נקודה גם עם רכב. ביער ישנן נקודות מעניינות מלבד העצים והפריחה. מצפה מודיעין הוא נקודה ראשונה בה נוכל לראות מבנה שצורתו היא חרוט הפוך, כמו לפיד- זכר למרד החשמונאים. בהמשך נראה מבנה שהגיע דווקא ממקום רחוק- תאילנד. זהו מבנה דמוי פגודה, שמביא ניחוחות של המזרח הרחוק וניתן למדינת ישראל כמתנה לכבוד יום הולדתה ה- 50. מן הפגודה נגיע לדרך החשמל- דרך שלאורכה עמודי חשמל. לאורך כל הדרך ישנם חניונים מעניינים בהם ניתן לבלות כמו חניון שבו מתקני משחק , גן הפעמונים ובו עמודים שעליהם תלויים פעמונים המפיקים צלילים שונים, וגן הפסלים שבו סלעים המונחים זה על גבי זה בצורה מעניינת. חניון העיוורים בהמשך הוא מתחם שנועד לאפשר גם לעיוורים ללכת בבטחה בטבע. זהו אזור נטול מכשולים. עשו ניסיון ולכו מספר דקות בעיניים עצומות… בהמשך נגיע לחניון קולות וצלילים שבו מתקני משחקים המפיקים צלילים, שהבולט הוא גונג ענק. התחנה הסופית בטיול היא בקעת הנזירים. בדרך נראה שדות חיטה והדרך מסומנת שחור ולאחר מכן כחול. בבקעה ישנה מערת הנזירים, מערת קבורה ועץ שיזף גדול ועתיק.
דרום- מכתש רמון: מכתש רמון הוא תופעת טבע גיאולוגית ייחודית. זהו המכתש הגדול ביותר בעולם. גם אם במבט ראשון נראה המכתש כמקום שומם וחסר חיים הדבר אינו כך. ניתן לעבור לפני הטיול גם במרכז המבקרים של המכתש בו דרך מבנה הזכוכית ניתן לצפות במכתש, לראות סרט אודותיו וגם להתחקות אחר מסע חייו המרתק של אילן רמון ז"ל שהסתיים במעבורת החלל קולומביה. ניתן להיכנס למכתש עצמו מנקודות שונות. יש בו סלעים בצבעים מיוחדים ובצורות ייחודיות כמו אזור המנסרה. המכתש הוא אחד המקומות על כדור הארץ שנותנים תחושה של נחיתה על הירח. אפשר לקנח את הביקור במכתש בצפייה בכוכבים במצפה הכוכבים שבמצפה רמון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.