חוצפה: התנועה לאיכות השלטון לראשל"צ: "בטל ביקורך בנתיבות"

אין גבול לחוצפה: התנועה לאיכות השלטון פנתה היום, יום ג', לרב הראשי לישראל הגאון יצחק יוסף ודרשה ממנו שלא לשהות בשבת הקרובה בעיר נתיבות.

אין גבול לחוצפה: התנועה לאיכות השלטון פנתה היום, יום ג', לרב הראשי לישראל הגאון יצחק יוסף בעקבות פרסומים כי הרב עתיד לשהות בשבת הקרובה בעיר נתיבות.

 

לטענתם שהייתו צופנת מסר פוליטי ברור – תמיכה בש"ס על פני מפלגת 'יחד'. זאת ועוד, הרב מגיע לנתיבות לראשונה מאז שנבחר כרב הראשי לישראל

התנועה לאיכות השלטון הביאו בפרסומים ציטוטים של הרב מתוך השיעור השבועי האחרון: "אם הרב היה חי, אנחנו אמונים פה בשביל לשמור על הקו של הרב, גם הקו ההלכתי שלו של הרב -שהרב מסר את עצמו, גם על הקו ההנהגה של מרן, אני לא יכול לדבר – אני רב ראשי, אתם מבינים שאני לא יכול לדבר פוליטיקה, אבל אני רק רומז, לשמוע טוב טוב לקו של מרן, מה שמרן הנחיל לנו, בכיוון של הנהגה, לחזק את הדרך של מרן".

מתנועה לאיכות השלטון נמסר כי בפני הרב כי חוק הבחירות לכנסת קובע כי עובד מדינה לא ייקח חלק בתעמולת בחירות. תקנון שירות המדינה אוסר גם על הרב הראשי לישראל להשתתף בפעילות מפלגתית בכלל, ובין היתר קיים איסור על השתתפות בתעמולה פומבית בבחירות לכנסת. על כן, ככל שהדברים מדויקים, הרי שהינם חמורים לכשעצמם ומהווים התבטאות פוליטית ותעמולת בחירות פסולות מצד הרב.

 

בכל הנוגע לביקור בנתיבות, הרי שאם בכך יש כדי להביע תמיכה, במישרין או במשתמע, במפלגה זו או אחרת, הרי שהדבר פסול מכל וכל. יתרה מכך, גם אם כוונת הרב לשבות בשבת הקרובה בנתיבות אינה מהווה כלל ועיקר, מבחינתו, אמירה פוליטית, הרי שנוכח הבנת המהלך כמהלך פוליטי על ידי הציבור, מן הראוי כי ימנע מפעולה זו.

 

הרב הראשי הנו דמות ציבורית, רב ראשי ונשיא בית הדין הרבני הגדול וככזה עליך להימנע מכל  העדפה, ולו נרמזת, לזרם פוליטי או מפלגה זו או אחרת. הדברים מתחדדים אף משעה  מכהן כנשיא בית הדין הרבני הגדול- פעילות פוליטית של דיין פוגעת באמון הציבור בדיינות, אך לא רק בה: היא פוגעת באמון הציבור ברשות השופטת כולה, שהדיינות היא חלק ממנה ובציפיותיו של הציבור הישראלי, כי ההכרעה השיפוטית תהא ללא נטיות וניטראלית.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חוצפה בלי גבול
  אני לא יתפלא אם אלי ישי הרשע אחראי גם על זה

  דודי |
  הגב
 2. למה חוצפה. צודקים !
  הרב הראשי מרגע שנבחר משמש כלי משחק בידיו של עסקני שס במקום לשקם את מערכת הכשרות
  ואת תפקוד בתי הדין הרב מסתובב כל הזמן מארוע לארוע
  הם צודקים פשוט שיתמקד בעבודה של רב ראשי

  אברהם |
  הגב
  • תתבייש לך
   היזהרו בגחלתן…
   גם אם מוציא אותכם מדעתכם כוחו של הרב יצחק והשפעתו נגדכם
   אני אישית דברתי עם עשרות אנשים שמה שבסוף הכריע להם שס זה הראש"ל הרב יצחק יוסף
   תמשיכו לפחד..

   דרור |
   הגב
 3. אם זה אסור עפ"י חוק , אז הם צודקים . ומה לכם כי תלינו????

  אני |
  הגב