חוצפה: שמולי השווה בין מעצרו של אלדד יניב להפגנות החרדים

מקומם: ח"כ שמולי השווה בין מעצרו של אלדד יניב לאלימות המשטרתית בהפגנת החרדים

חבר-הכנסת איציק שמולי מ'המחנה הציוני' השווה את האלימות המשטרתית הקשה אתמול, בהפגנת החרדים בירושלים – למעצר של מני נפתלי ואלדד יניב בפתח-תקווה, לפני כמה שבועות.

בראיון למנדי ריזל, ברדיו 101.5, אמר שמולי: "בסוף, רוב השוטרים במשטרת ישראל מבצעים את מלאכתם בצורה מקצועית וטובה – אבל אי אפשר להתעלם מזה שהייתה אלימות יוצאת דופן גם בהפגנות של חרדים, גם בהפגנות של ישראלים יוצאי אתיופיה, גם בהפגנות של השמאל, אגב. בפתח תקווה, אני מזכיר לכם, לפני כמה שבועות אנשים הובלו למעצר בגלל פוסט בפייסבוק".

ריזל העיר: זו לא אלימות, להוביל למעצר. יש הבדל בין להוביל למעצר אחר כבוד לבין לבעוט ולשבור משקפיים.

שמולי השיב: "לא בטוח, אני חושב שלהוביל אדם למעצר על לא עוול בכפו ולהפשיט אותו שם, למרות שהוא לא עשה שום דבר, הוא לא מחביא שום דבר, זו אלימות מהזן הגרוע ביותר".

ריזל: אלימות מאותו זן שראינו אתמול?

ח"כ שמולי: "כן, זו אלימות, מבחינתי היא אקוויוולנטית (שוות ערך)".

בהמשך אמר שמולי: "אני חושב שבסופו של דבר, אני לא מנסה חס ושלום לגמד את התמונות שראינו אתמול, הן תמונות מחרידות וטוב שהמשטרה מודה שהייתה פה טעות חמורה בהפעלת הסמכות ובהפעלת שיקול הדעת ושהחומרים כבר הועברו למחלקה לחקירות שוטרים. אני מאוד מקווה שבהפגנות הבאות לא נראה את התמונות האלה". הוא הוסיף: "אחרי שאמרתי את זה – בא נגיד גם בשולי הדברים. גם בצד השני היו פה דברים שלא היו צריכים לקרות. הם לא מצדיקים אלימות מהסוג הזה, אבל אני לא רוצה לשמוע בהפגנות שקוראים לשוטרים 'נאצים' ואני לא רוצה לראות שזורקים אבנים על שוטרים. אני לא חושב שבגלל שבאים לעצור נכד או בן של אדמו"ר חשוב ככל שיהיה צריך לתת איזו שהיא הנחיה לשתק את כל העיר ירושלים. זה גם לא דבר שהוא נסבל. כל הצדדים פה צריכים להפיק את הלקחים".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שמולי בור ועם הארץ שילך לעזזאל ויביא קבלה

  שמולי בור ועם הארץ חצוף מחוצף

  ששון |
  הגב
 2. שמולי בור ועם הארץ שילך לעזזאל ויביא קבלה

  הודעהשמולי בור ועם הארץ חצוף מחוצף

  ששון |
  הגב