"חוקרי יאח"ה יגיעו בקרוב לבית ראש הממשלה – ויחקרו אותו באזהרה"

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה יגיעו בקרוב לבית ראש הממשלה כדי לגבות ממנו גרסה לגבי אחת הפרשות שנבדקות.

התפתחות בפרשת ראש הממשלה: בכירים  הבקיאים בפרטי  החקירה של ראש הממשלה אומרים ל'הארץ' כי  "אין מנוס מלהזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לחקירה באזהרה".

ב"הארץ" דווח כי  כי אם לא תהיינה תמורות בלתי צפויות, חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה יגיעו בקרוב לבית ראש הממשלה כדי לגבות ממנו גרסה לגבי אחת הפרשות שנבדקות.

בקיץ הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי החליט לפתוח בבדיקה כנגד ראש הממשלה"בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה". המידע שהגיע עוסק בתקופה שבה היה נתניהו יו"ר האופוזיציה, בשנים 2009–2006.

יש לציין כי רוב המידע שהתקבל הופרך על ידי נתניהו, אך תוך כדי קבלת המידע המודיעיני בעניין נתניהו, הגיע לשולחנו של מנדלבליט מידע רגיש נוסף בנוגע לראש הממשלה, שחייב בדיקה מעמיקה דבר שעוכב על היועץ המשפטי שלא מהר לפתוח את הקלפים.

משיחות שקיים "הארץ" עם גורמים משפטיים בימים האחרונים עלה כי כעת סבור גם מנדלבליט שבשלה השעה לגבות מנתניהו גרסה.

לפי ההערכות, החקירה תתמקד במידע האחרון בעניינו ותעסוק גם בחשד לקבלת מתנות וטובות הנאה מידיהם של בעלי הון.

הפרקליטות מסרה השבוע  כי הבדיקה בעניין ראש הממשלה מצויה בעיצומה. "מדובר בבדיקה מורכבת, שבמסגרתה בוצעו פעולות רבות", נאמר בתשובת המדינה לעתירתו של אלדד יניב. " במסגרת הבדיקה בוצעו פעולות רבות לשם בירור הטענות העומדות בבסיסה ובחינת טיבן, לרבות גביית עשרות עדויות, מקצתן בחו"ל, תפיסת מסמכים רבים וכיו"ב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.