חוקרי תאונות: המשטרה הייתה יכולה למנוע את מותם של בני משפחת אטיאס – (וידאו)

ימממה לאחר פרסום ההקלטות מתאונת אטיאס מודים  מומחים בתחום כי "אם היו מושיבים במוקד 100 אדם שיש לו ניסיון וידע בעבודת המשטרה ניתן היה למנוע את התאונה". מומחים לתאונות ותחבורה ששמעו את ההקלטות של משפחת אטיאס עם מוקד המשטרה בלילה שבין יום ב' ל-ג', 22 במאי 2012. מכוניתם התרסקה לתהום ושמונה מבני המשפחה נהרגו .

"המוקדנים היו חסרי ידע ולא הבינו במה מדובר", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online רב-פקד בדימוס ניר קוסטיקה, חוקר תאונות ששימש עד שנת 2011 כקצין בוחנים ראשי של מחוז מרכז במשטרה. "גם כשהבינו במה מדובר, הם לא היו מסוגלים לתת אפילו פתרון נכון – והציעו דברים נוראיים כמו להפעיל וינקרים. זה לעג לרש".

 

טיקה מסביר כי המשטרה לא הנחתה את בני הזוג כמו שצריך . "היו צריכים להגיד להם או לשלב לניוטרל או לכבות את המנוע ונגמר הסיפור, ולנסות להתחכך או עם הצד הימני או עם הצד השמאלי בצד הדרך", אמר. "אפשר היה לגמור את האירוע הזה אחרי חצי דקה-דקה". לדבריו, מאז המקרה הפיקה המשטרה לקחים והפיצה המלצות ומסקנות.

משה בן עזרי, מומחה לשחזור תאונות דרכים  מותח ביקורת על התנהלות אנשי המוקד. "הם היו צריכים להעביר את השיחה מיידית למפקד שמבין ברכב ובנהיגה והוא היה צריך להנחות אותם באופן מקצועי ובמקביל לשלוח ניידות שינסו לעצור את הרכב", אמר. "זה חוסר מקצועיות משווע. מה שייך הווינקרים? היה צריך לקבל ממנו יותר פרטים על הדוושה של הגז או הבלמים".

לטענת בן עזרי, אנשי המוקד המשטרתי בזבזו הרבה זמן על כלום. "יש ניידות תנועה בכל מקום והיה צריך להזעיקן", קבע. "בארה"ב שוטרים נצמדו לרכב וכך הצילו משפחה שלמה ממוות. גם פה היה צריך לנהוג כך".

 

צפו בכתבה של ההקלטה המצמררת המתפרסמת לראשונה בהסכמת המשפחה – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.