"חוק גוטרמן": החוק החדש של ישראל ביתנו

לפי הצעת החוק, כהונה רצופה של ראש רשות מקומית תוגבל בשתי קדנציות רצופות בלבד. ראש רשות שכיהן שתי קדנציות רצופות, יוכל לחזור ולהתמודד לאחר תקופת ריענון שאורכה לא יפחת מחמש שנים. החוק אינו תקף רטרואקטיבית. { "הגבלת ראשי הרשויות"

החוק שגוטרמן לא "יאהב": החוק החדש יגביל את כהונתם של ראשי הרשויות המקומיות לשתי קדנציות רצופות בלבד – המשמעות –  ראש עיירית מודיעין עילית יעקב גוטרמן לא יוכל לכהן פעם חמישית כראש העיר.

חה"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) שהגישה את החוק טוענת כי: "שינוי בשיטת המשילות של הרשויות המקומיות נדרש והכרחי לטובת ייעול והתחדשות המערכת המוניציפלית".

חה"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו), מבקשת לקדם הצעת חוק המגבילה את כהונת ראשי הרשויות המקומיות לשתי קדנציות רצופות בלבד. מטרת החוק הינה יצירת ריענון של המערכת המוניציפאלית, התחדשות כוח האדם בה וכן מניעת המערכת מלקפוא על שמריה.

חה"כ יוליה מלינובסקי אומרת עוד כי: "שינוי בשיטת המשילות של הרשויות המקומיות נדרש והכרחי לטובת ייעול והתחדשות המערכת המוניציפלית. אנו רואים שכאשר המערכת אינה מתחדשת באופן קבוע ומפוקח, היא נוטה לקפוא על שמריה ולבלום התחדשות ודינמיות של גוף שמטבעו הינו דינאמי ומשתנה בקצב מהיר. כמו כן, כאשר לא קיים פיקוח על משך כהונתו של ראש רשות, מלבד החיסרון שבאי הזרמת דם חדש ואנשים טובים לתוך המערכת, ישנו חשש שכהונה ארוכה מדי עלולה להוביל לניצול כוח לרעה. כדי ליצור יחס שוויוני בין נושאי התפקידים הציבוריים המתמנים והנבחרים, יש לפעול על פי עקרון של תקופת כהונה קצובה ומוגבלת בזמן".*

 

לפי הצעת החוק, כהונה רצופה של ראש רשות מקומית תוגבל בשתי קדנציות רצופות בלבד. ראש רשות שכיהן שתי קדנציות רצופות, יוכל לחזור ולהתמודד לאחר תקופת ריענון שאורכה לא יפחת מחמש שנים. החוק אינו תקף רטרואקטיבית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.