"חוק הגיוס גרם לירידה בגיוס החרדים"

שר הביטחון בראיון ל'קול ברמה': "לא תמכתי לרגע בסנקציות פליליות". על החזרת גופות המחבלים: "איננו סוחרים בגופות" {יעלון עונה ללפיד}

"אני בעד גיוס מצד אחד, מצד שני לא בכפייה, בוודאי לשמור על ערך לימוד התורה – ולכן דגלתי בזה שניתן לתהליך להתפתח באופן טבעי על ידי זה שנאפשר גיוס ולא נכפה אותו וראיתי ברכה בעמלי, ראיתי איך מספר המתגייסים החרדים הולך וגדל" – כך אמר הבוקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בראיון ל'קול ברמה'.

יעלון הוסיף: "בתקופה של השינוי בחוק השוויון בנטל דווקא ירד מספר המתגייסים כתוצאה מזה שבאופן טבעי כל מי שמותקף מתגונן. חזרנו לדרך המלך, בזה שצה"ל ומשרד הביטחון עוסקים בלאפשר גיוס ולא לכפות גיוס, ואני מקווה שזו תהיה רוח הדברים גם לנוכח שינוי החוק שעתיד להשתנות בימים הקרובים.

בתקופה שעסקנו בחוק וחוקקנו אותו מספר המתגייסים ירד, ויש עוד נתון מעניין שגם מספר תלמידי הישיבה שפנו ללימודים אקדמאים ירד אפשר לראות את זה. יש חשיבות של המשך לימוד תורה במקביל לחשיבות הגיוס"

הדברים עומדים בסתירה להצהרות המתרברבות של יאיר לפיד אמש שטען כי החוק לו תרם לעליה של ארבעים אחוזים בגיוס חרדים לצבא, ולעלייה של 300% ביציאה לעבודה".

עוד אמר יעלון: "לא חשבתי לרגע חשבתי לרגע שנכון לאיים בסנקציות פליליות כדי להביא בסוף לעקירת תלמידי ישיבה מספסלי הלימוד כדי להתגייס לצה"ל, חשבתי שנכון לתת לתהליך הזה להיות טבעי, היום – לאחר שנחקק החוק ויש פסיקות בג"צ צריך למצוא את הדרך הנכונה שבא נוכל למעשה ללכת בדרך של לאפשר ולא לכפות"

יעלון התייחס לסוגיית החזרת הגופות ואמר: "איננו סוחרים בגופות אנחנו עושים שיקולים ביטחוניים – אנחנו מבינים שהחזרת גופות וקיום לוויות המוניות זה מוביל להסתה. בחברון הרשות לא עמדה בדברה והיו לוויות המוניות – אם זה ימשך נקבור גופות מחבלים אצלנו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלו שמתחברים לציונים הכופרים בד' ותורתו, ואפ' אלו החכי"ם -החרדים ויועציהם, ואפי' מנהיגיהם וכו', עתידין ליתן את הדין, על מה שהם מבזים ומחללים שם שמים ברבים, ומתחברים לרשעים גמורים אפ' רק כדי ליהנות מכספיהם הטמאה.

    למעשה התורה אוסרת להתגייס לצבא הציוני השמד והניאוף, – גם לאלה שאינם לומדים תורה אסור לגמרי, אין שום היתר בעולם להתגייס לצבא השמד ובית-ניאוף הגדולה של מדינת ישראל. "המציאות היא שמי שמגיע כחרדי לצבא יוצא משם לכה"פ חצי חילוני" "יהודי, כל זמן שהוא יהודי שרגלי אבותיו עמדו על הר סיני, אסור לו ללכת לצבא, לא משנה כמה כסף יקבלו מכך הישיבות". תראו בקרוב "שאם עד עכשיו הגזירה על עולם הישיבות וגיוס החרדים נחקקה על-ידי החילונים והחרדים נלחמו בזה, תראו עכשיו, שאותו חוק יחוקק ע"י החרדים של רח' חזון איש, ואז הכל יהיה כשר" וע"ז יתנו החרדים הנ"ל את הדין בגיהנום "בצואה רותחת"

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב