חוק הגיוס יובא מחר (שני) להצבעת הכנסת – אך בפורום לשיויון בנטל זועמים

"חוק פרי” בעניין גיוס בני הישיבות יגיע מחר (שני) לקריאה ראשונה בכנסת. הצעת החוק מסמיכה את הממשלה לקבוע יעדים מספריים, המלווים בתמריצים חיובים וסנקציות כלכליות, לגיוסם של תלמידי ישיבות אשר מספרם יעלה משנה לשנה.

על פי הצעת החוק, כל עוד יתמלאו יעדים אלו, לא ייכנסו לתוקפם מנגנוני החובה הקבועים בחוק שירות ביטחון. עם זאת, החל מחודש יולי 2017 – אם וכאשר לא יתמלאו היעדים מקרב האוכלוסייה החייבת בגיוס, תחול חובת גיוס על תלמידי הישיבות כפי הקבוע בחוק שירות הבטחון.

יו”ר הועדה, השר יעקב פרי אמר כי “מדובר בשינוי היסטורי, הנוגע לאחת מן הסוגיות המורכבות והרגישות ביותר בחברה הישראלית, האחריות למימוש ויישום הרפורמה מוטלת כעת על כולנו, נציגי ציבור המשרתים בכנסת.

אך בפורום לשיויון בנטל לא מרוצים ואומרים, "אחרי שכל המסכות הוסרו מעל פני וועדת פרי, מדי שבוע מתגלה פרט נוסף בסדרת הגזירות המיועדות להנציח את אי השוויון. דחיית המעשים לשנת 2020 פירושה גלגול האחריות אל ממשלה עתידית, תיאורטית, שאין לדעת מה תהיה עמדתה. שוב, הציבור המשרת מוצא עצמו לבדו תחת האלונקה ואל מול אינספור הבטחות שהופרו שוב ושוב. מסתבר שלמרות ההבטחות לפוליטיקה חדשה, אין עתיד לשוויון בנטל".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.