חוק הגיוס: שקד תוקפת בחריפות את לפיד: "הציבור צריך לדעת את האמת"

שרת המשפטים איילת שקד: "ספין וקמפיין כל כך שקרי לא ראיתי עוד בזירה הזו. סיעה שלמה, מדקלמת דף מסרים שקרי שמכתיב יו"ר המפלגה ומוכרת לוקשים לציבור באין מפריע"

שרת המשפטים איילת שקד תקפה הבוקר בחריפות את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד: "אני בפוליטיקה כבר 6 שנים. ספין וקמפיין כל כך שקרי לא ראיתי עוד בזירה הזו. סיעה שלמה, מדקלמת דף מסרים שקרי שמכתיב יו"ר המפלגה ומוכרת לוקשים לציבור באין מפריע.

"בהתחלה לעופר שלח וליעל גרמן עוד היה כבוד והם הסכימו שהחוק שונה. אבל כנראה שהם קיבלו הוראה לישר קו. ובדיקטטורה של לפיד אין אופציה אחרת.

"הנוסח, כפי שיעבור היום, שונה בליבת החוק מהנוסח של יש עתיד. שעות רבות השקעתי בכנסת הקודמת כדי לשכנע את לפיד ושלח לתמוך בסנקציות כלכליות ולא בסנקציות פליליות (הפעלת חובת גיוס במקרה שלא עומדים ביעדים) ולא הצלחתי. הם העדיפו פופוליזם על מהות והתעקשו שהחוק יפקע ושר הביטחון לא יוכל יותר לדחות גיוס.

"ממש על זה היה הויכוח שלי איתם במשך חודשים רבים. חברי הכנסת עופר שלח, אלעזר שטרן, עומר בר לב, רוברט אילטוב , צחי הנגבי, גפני, פרוש ואטיאס היו שם וגם הם יודעים את האמת. וגם כמה עיתונאים ישרים.

"בחוק הנוכחי יש סנקציות כלכליות אם לא עומדים ביעדים ואם גם זה לא עוזר, החוק פוקע ויש לכנסת שנה לחוקק הסדר חדש.

"אז למה לא להגיד פשוט את האמת? איילת, את צדקת, אני טעיתי ושיניתי את דעתי. זה בסדר. זה מותר. לשקר במצח נחושה – אסור".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נא לזכור כשרואים חכי"ם אלו חייבים להגיד שלשה פעמים "כי תראה חמור שונאך".

    =

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב