חוק הגיור אושר: ליברמן יגיש ערר

ליברמן לא הטיל וטו על החוק שאושר בועדת השרים. עם זאת, ליברמן הודיע כי סיעתו תגיש ערר על ההחלטה

לאחר שליברמן איים  להטיל וטו על חוק הגיור,  בסופו של דבר ליברמן לא הטיל וטו על החוק שאושר בועדת השרים. עם זאת, ליברמן הודיע כי סיעתו תגיש ערר על ההחלטה.

השר ליברמן אמר בתגובה על ביטול המתווה: ההחלטה היום מהווה פגיעה קשה באחדות העם היהודי, בקהילות יהודיות ובמרקם היחסים בין מדינת ישראל ליהודי התפוצות

מדובר בהישג מספר 2 לחרדים, אחרי שמוקדם יותר אישרה הממשלה גם את הקפאת מתווה הכותל, ובכך קברה את המתווה שהיטב עם הרפרומים.

יו"ר ש"ס אריה דרעי דיבר הבוקר על מהות החוק של מפלגתו ואמר: "השר ליברמן לא יטרפד את חוק הגיור כמו שהוא לא מטרפד חוקים של שאר השותפים הקואליציוניים, החוק יגיע לפורום ויעבור פה אחד".

כזכור בסוף השבוע האחרון הגישו הסיעות החרדיות את החוק וביקשו להעלות אותו בועדת השרים לענייני חקיקה, אך ביקורת חריפה מצד ליברמן וחברי ישראל בתינו ואיום בהטלת וטו על החוק, הוא הועבר לפורום ראשי הקואליציה לפני שיובא להכרעה.

ראשי המפלגות החרדיות ברכו על ההחלטה ואמרו כי היא "משקפת את רצון רוב העם המעוניין לשמור על קדושת הכותל ומעמדו, כפי שהיה מימים ימימה". בשל ההחלטה הנחה רה"מ נתניהו את השר הנגבי ומזכיר הממשלה ברוורמן לנסות ולגבש מתווה חדש. במקביל יקודמו עבודות להכשרת הרחבה הדרומית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.