חוק הגיור לא יקודם: החרדים פוצצו את הישיבה

דרעי וגפני נטשו בזעם את ישיבת ראשי הקואליצה שדנה על נושא הגיור. עם זאת ‏הושגה הסכמה עניינית על דחייה של העלאת חוק הגיור

יו"ר ש"ס אריה דרעי, וחבר הכנסת משה גפני נטשו בזעם את ישיבת ראשי הקואליצה שדנה על נושא הגיור.  עם זאת ‏הושגה הסכמה עניינית על דחייה של העלאת חוק הגיור.

לאור הביקורת הרבה בקרב הרפורמים, והתנגדותו של ליברמן לחוק בכירים בקואליציה ניסו לדחות את יישומו של החוק בחצי שנה.  נתניהו הציע להקים ועדה ובכך להרוויח זמן יקר ועד אז תקום ועדה ציבורית שתגבש פתרון מוסכם בסוגיית הגיור

בפתח הישיבה הבהיר ראש הממשלה לראשי הסיעות החרדיות כי הוא מחויב לדחות את החוק וזאת בשל המשבר עם יהדות התפוצות ודיבר על הדיל שהוצע לרפורמים – הקפאת החוק תמורת אי עתירה לבג"ץ.

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן צידדו בעמדה כי יש  לאפשר לרבני ערים לגייר.

כשנתניהו הציע להקפיא את חוק הגיור, הסכים דרעי אך הציב תנאי: "אני מוכן שהחוק יוקפא לחצי שנה. אם במהלך הזמן יפסול בג"ץ את החוק, אני מבקש שנחוקק אותו בכל זאת", צוטט דרעי בוינט. בשלב הזה נתניהו גם ביקש לפרסם הודעה לעיתונות על דחיית החוק, לזה דרעי כבר לא הסכים ובתגובה פוצץ את הישיבה: "הבנתי מה קורה פה. אתם פועלים בניגוד להסכם קואליציוני".

השרים כחלון וליברמן ניסו להחזיר את דרעי לפגישה אך זה היה נחרץ בדעתו, "אני לא מבין  לא קמתם"?, אמר נתניהו, דקה לאחר מכן נטש גם גפני בזעם, כאשר ראש הממשלה ובנט הגיעו לטונים צורמים במיוחד פוזרה הישיבה ע"י נתניהו.

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בישיבתו עם ראשי הסיעות בשעה האחרונה על דחיית חוק הגיור השנוי במחלוקת, מברך הרב חיים אמסלם על המהלך.

הרב אמסלם, יו"ר תנועת 'עם שלם' ואב"ד מכון 'גיור כהלכה' התנגד לחוק הגיור המחודש שעבר השבוע בוועדת השרים לענייני חקירה ואמר כי "החוק יגרום להתבוללות עולמית, ויזיק לעתיד העם היהודי", ואף שיגר פנייה דחופה לראש הממשלה נתניהו שיסיר את החוק.

"אומנם היה עדיף שהחוק הזה לא היה עולה מלכתחילה על שולחן הוועדה, אך טוב מאוחר מלא כלום ואני מברך את ראש הממשלה נתניהו על דחיית החוק המסוכן הזה למען עתידו של העם היהודי", אומר הרב אמסלם שפעל רבות בימים האחרונים להפעיל לחץ רב על ראש הממשלה נתניהו ושר החינוך בנט להסיר את החוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.