חוק ההסדרה סוכם: בנט חוגג: "כמו המהפך ב-77"

יום דרמטי בכנסת: לאחר אין ספור דיונים מול אנשי הבית היהודי וראש הממשלה, סיעת כולנו צפויה לתמוך בחוק ההסדרה החדש. עמונה תפונה. . בנט בירך: "אני מודה לנתניהו, היום זה כמו המהפך ב77"

יום דרמטי בכנסת: לאחר  אין ספור דיונים מול אנשי הבית היהודי וראש הממשלה, סיעת כולנו צפויה לתמוך בחוק ההסדרה החדש.

החוק החדש יבטל את סעיף 7 המתייחס לתחולה רטרואקטיבית של החוק. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט קיבל את ההסכם שהושג.

"אני מגיע עכשיו מישיבת ראשי הקואליציה",סיפר  נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד. "אני מבקש להתנצל בפני כל מי שטיפח תקוות. הקואליציה חזקה, יציבה, היא מצליחה לצלוח מכשולים, לגבור על כל מעצור ומיצר כמקובל במקומותינו".

ראש הממשלה ציין: "אנחנו עובדים קשה מאוד כדי למצוא פתרון לעמונה. אני, ואני חושב שכולם כאן, מבינים את המצוקה של התושבים וגם מעריכים את המסירות של התושבים. הפתרון שאנחנו בוחנים ומתכוונים גם להציע יאפשר לתושבים לאפשר על ההר, להישאר גם כקהילה, זה נכון, הם יצטרכו גם לזוז כמה עשרות מטרים, או 100-180 מטרים, אבל יוכלו להישאר במקום. זו בשורה מאוד חשובה. השקענו בזה מאמץ גדול מאוד ואני חושב שהוא יכול לשאת פרי".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בירך על המגעים המתקדמים, " היום זה כמו  המהפך של 1977", אמר בנט" היום בו  חוק ההסדרה יחיל ויסדיר את הריבונות הישראלית ביו"ש.

בישיבת הליכוד נתניהו הבהיר את חשיבות "חוק ההסדרה" השנוי במחלוקת: "מעבר לעמונה, יש 'עמונות', שאלה של הישנות המקרים האלה בהיקפים גדולים. זו שאלה שמאוד מטרידה אותנו כי ההתיישבות יקרה לנו. לכן אנחנו מחפשים, ואני חושב שגם כאן אנחנו מוצאים פתרונות שלא היו עד היום ושהם כולם במסגרת החוק, על מנת לפתור את הבעיה הזאת גם כן".

"אני רוצה לחזור על משהו שאמרתי אתמול בישיבת הממשלה: אנחנו מצוים בתקופה רגישה מאוד מבחינה מדינית. אני מבקש לכן, מכל ראשי הקואליציה, והפניתי את זה גם לסיעות האחרות אבל בראש ובראשונה אני מפנה את זה לשרים ולחברי הכנסת של המפלגה שלי, הליכוד, לנהוג באיפוק ולגלות אחריות לאומית ובייחוד בעת הזאת. אני אומר את זה לטובת ההתיישבות ולטובת מדינת ישראל", פנה לחברי סיעתו – וגם עדכן על הקשר המתמשך עם ממשלו של דונלד טראמפ בנושאים מדיניים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.