חוק הכשרות עבר בועדת השרים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את חוק הכשרות החדש שמקדם חה"כ יואב בן צור (ש"ס) – החוק יעבור להצבעה בכנסת, ועד שיגיע לקריאה שניה ושלישית יושגו הסכמות לגבי הפרטים הקטנים של החוק בין אנשי האוצר לבין אנשי ש"ס

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את חוק הכשרות החדש שמקדם חה"כ יואב בן צור (ש"ס), החוק עלה היום לאחר שנדחה כמה פעמים מסדר היום על ידי יו"ר ש"ס אריה דרעי.

קדמו לאישור החוק, הסכמות בין כחלון לדרעי על רפרומת הקורנפלקס שתאפשר לבתי עסק להציג תעודה משלהם, לאחר מכן כחלון ניאות להעביר את חוק הכשרות במתכונתו הנוכחית.

החוק, כאמור, מציע לאסור באופן גורף על גופי כשרות פרטיים להכריז ולפסוק על כשרות מוצר או עסק, אם אין לו תעודה רשמית של הרבנות, משרד האוצר התנגד למהלך, שעשוי לשבש את 'רפורמת הקורנפלקס', שנועדה להוזיל מוצרי מזון ולאפשר תחרות שווה והוגנת בשוק המזון, אך חה"כ משה גפני (יהדות התורה) הוביל פשרה לפיה הרפורמה תחול על מוצרי מזון מיובאים ולא על בתי אוכל כגון מסעדות.

כאמור, וועדת השרים אישרה את החוק החדש, שיעבור להצבעה בכנסת, ועד שיגיע לקריאה שניה ושלישית יושגו הסכמות לגבי הפרטים הקטנים של החוק בין אנשי האוצר לבין אנשי ש"ס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.