החוק שיפרק את הממשלה? נתניהו מסתער על חוק הלאום

חוק הלאום חוזר – נתניהו ביקש בישיבת ראשי הקואליציה לקדם את החוק השנוי במחלוקת בקריאה שניה ושלישית עד סוף המושב. המוקש: כחלון יתנגד ובכך יביא לפירוק הקואליציה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחוש לסיים כבר במושב הקיץ את החקיקה החשובה והקריטית מבחינת מפלגתו לאחר שהתחילו את קידום החוקים החשובים לימין כבר בתחילת הקדנציה הנוכחית.

בהמשך להודעת ראש הממשלה בפורום ראשי המפלגות על רצונו להשלים את חקיקת חוק הלאום בקריאה שניה ושלישית, יקיים השר יריב לוין במהלך השבוע שיחות עם נציגי מפלגות הקואליציה במטרה להגיע לנוסחה מוסכמת אשר תאפשר את סיום חקיקת החוק.

השר לוין הוסיף ואמר כי חוק הלאום הוא מהחוקים החשובים ביותר בהם עסקה הכנסת אי פעם, וכי הוא מבטא את היסודות העמוקים ביותר של הציונות ואת היסודות שעל בסיסם נבנתה מדינת ישראל.

החוק ללא ספק יכול לפרק את הממשלה וזאת בשל התנגדותו של כחלון לחוק השנוי במחלוקת. נתניהו שנמצא בשיא כוחו ומזנק בסקרי דעת הקהל ינסה למצוא את ההזדמנות שנקרת בדרכו בכדי לעשות את מה שהוא הכי אוהב: ללכת לבחירות- ולנצח.

עמיחי אתאלי ( פרשן ידיעות) צייץ בטוויטר על האפשרות שהממשלה תיפול דווקא בגלל החוק שלרבים נראה איזוטרי: "‏מאזינות ומאזינים שימו לב: חוק הלאום זה קלף קלאסי בשביל נתניהו לפוצץ עליו קואליציה וללכת לבחירות על מונחי "אנחנו או הם" המכונים: ימין ושמאל. אפס תוכן ומשמעות. מאה טון חומרים לקמפיין. ראו הוזהרתם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.