חוק המואזין: לראשונה – ישראל ביתנו בצד של החרדים

האיום החדש על הממשלה מגיע בדמותו של חוק המואזין: ראש הממשלה הנחה את הקואליציה לקדם את החוק לקראת מושב הקיץ שיחזיר את פעילות הכנסת בסוף חודש אפריל

האיום החדש על הממשלה? הפעם מגיע האיום מגיע בדמותו של חוק המואזין, ראש הממשלה הנחה את הקואליציה לקדם את החוק לקראת מושב הקיץ שיחזיר את פעילות הכנסת בסוף חודש אפריל.

אלא שכעת לראשונה גם ישראל ביתנו מצטרפת לניסיונות לדחות את חוק המואזין למרות שהם עצמם הגישו את הצעת החוק.

בראיון לרדיו רק״ע בנושא חוק המואזין, יוזם החוק, ח״כ רוברט אילטוב התייחס לטענה לפיה ניתן היה להגיע להסכמות בנושא חוק המואזין ע״י הידברות וללא צורך בחוק.

ח״כ אילטוב אמר: ״הצעת החוק נמצאת על סדר יומה של הכנסת משנת 2011 ועד היום מלבד הצהרות סרק, לא היתה אף יוזמה אמיתית לפשרה או ניסיון כלשהו להידברות מצד אף גורם לרבות חברי הכנסת. במצב הדברים הנוכחי, הפתרון היחיד הוא עיגון הנושא בחקיקה. לא מדובר כאן בחוק נגד דת מסוימת או ציבור ספציפי כלשהו, מדובר בחוק שיחזיר את השקט ואיכות החיים לתושבים אשר גרים בשכונות המעורבות. גם במדינות מוסלמיות וגם במדינות מערביות – בהן נושא חופש הדת מעוגן כזכויות חוקתיות, סוגיית מערכות הכריזה במסגדים מוסדרת ומפוקחת״.

ח״כ אילטוב התייחס גם לשיתוף הפעולה בין המפלגות החרדיות לרשימה הערבית המשותפת: ״לצערי אנחנו רואים כאן דיל בין המפלגות החרדיות לבין חברי הכנסת הערבים בסוגיות הגיוס והמואזין. אם נחזור קצת אחורה ונבחן מדוע בכלל הצעת החוק התעכבה? נאמר לנו שההתנגדות היחידה מצד חברי הכנסת החרדים לחוק המואזין נובעת כתוצאה מדאגה לצפירת השבת, דבר שעיכב את הצעת החוק לתקופה ארוכה. פתרנו את הבעיה, החרגנו את צפירת השבת מהצעת החוק ועדיין המפלגות החרדיות מתנגדות לחוק״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.