חוק המרכולים אושר בועדת הפנים; לפיד ל'אקטואליק': "הבג"צ מוכן לשליחה" – צפו

ועדת הפנים אישרה את חוק המרכולים. יו"ר 'יש עתיד' בשיחה ל'אקטואליק': "הבג"צ מוכן לשליחה, אם החוק יעבור גם בכנסת"

עוד לילה לבן בכנסת: חוק המרכולים אושר בשעה האחרונה בועדת הפנים של הכנסת, אבל זהו רק הצעד הראשון: האופוזיציה והקואליציה סיכמו על 25 שעות דיון רצופות על סדרת החוקים שעומדת על סדר יומה של הכנסת, כולל חוק המרכולים שצריך כמובן לעבור גם את אישור הכנסת.

עם זאת, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הבהיר ל'אקטואליק' כי "הבג"צ בעניין המרכולים מוכן לשליחה".

בישיבת הסיעה השבועית של מפלגת 'יש עתיד' בכנסת נשא דברים יאיר לפיד על חוק המרכולים ואמר: "לפי החוק, בשבתות לא יהיו חנויות, ואם תצאו לטייל בשבת לא יהיה 'יילו' או אלונית בתחנות הדלק. יתלו על העיר שלכם שלט 'סגור', וזהו. יסגרו לכם את העיר סתם, כדי להראות שהם יכולים. כי המפלגות החרדיות רוצות להראות שהן יכולות להגיד לחילונים ולמסורתיים מה לעשות ואיך לחיות. ונתניהו, בגלל החקירות שלו, מתקפל ונכנע להן בכל דבר".

לפיד המשיך ותקף את החרדים: "אני אוהב את השבת. כל מי שנמצא פה מרגיש כמוני. יש לי שולחן שבת וארוחת שבת. יכול להיות שהם שונים משולחן השבת של דרעי או גפני. אז מה? אני לא כופה עליהם את השבת שלי, הם לא יכפו עלי את השבת שלהם".

לשאלת 'אקטואליק' האם  יגיש בג"צ בעניין החוק למרות הביקורת של הקואליציה, ענה לפיד: "נחכה לראות אם החוק יעבור, לדעתי הוא לא, כי אין רוב לקואליציה, אבל אם כן, כמובן שהעתירה לבג"צ מוכנה לשליחה".

צפו בוידאו:


ובתוך כך, לאחר האיום של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי לא יאפשר פיליבסטר לאופוזיציה בעקבות הפניה של לפיד לבג"צ בעניין חוק ההמלצות, נראה כי הקואליציה נכנעה שוב לאופוזיציה – שתוכל לקיים פיליבסטר של 25 שעות.

יצוין כי דיון נערך בועדת הכנסת בעניין סעיף 98 (המונע פיליבטרים) עליו דיבר אדלשטיין כי לא יאפשר את קיומו משתי סיבות: הראשונה היא ביזוי כבוד הכנסת, זאת בעקבות שימוש לא הולם של ח"כים בדיוני המליאה, השנייה היא בעקבות הפניה לבג"צ מצד לפיד, שהצליחה להרגיז את ראשי הקואליציה.

אבל לאחר דיון ודברים עם היועצת המשפטי של הכנסת, אושר, כאמור, קיומו של הפיליבסטר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.