חוק המרכולים בסיכון • ראה"מ: "אנחנו סופרים אצבעות"

נתניהו ויו"ר הקואליציה שישב לצידו הודיעו כי בעקבות חיסורים שיש לשני הצדדים בודקים שוב את האופציה לקיזוז, ואם לא יהיה רוב החוק לא יעלה -צפו

רגעי ההכרעה: לאחר אין ספור דיונים – חוק המרכולים שזוכה לכיסי התנגדות רחבים בקואליציה מגיע לישורת האחרונה. בישיבת הסיעה השבועית התייחס נתניהו לסוגיית חוק המרכולים ואמר כי "ייתכן והחוק לא יעלה".

נתניהו ויו"ר הקואליציה שישב לצידו הודיעו כי בעקבות חיסורים שיש לשני הצדדים בודקים שוב את האופציה לקיזוז, ואם לא יהיה רוב החוק לא יעלה.

מוקדם יותר, התייחס יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לחוק המרכולים ואמר: "זה חוק מעליב. זה עלבון לכל אזרח ישראלי. חילוני, מסורתי, דתי. באים אלינו הביתה, ואומרים לנו מה לעשות".

לפיד התייחס לשבת הפרטית שלו ואמר: "גם לי יש שולחן שבת. גם אצלי מדליקים נרות. אבל לא עולה בדעתי להיכנס לאנשים לחיים ולנסות בחקיקה להכריח אותם שהשבת שלהם תהיה בדיוק כמו השבת שלי. יש לי כבוד ליהדות, היא חלק מחיי. אין לי שום כבוד לכפיה".

יו"ר יש עתיד אמר "נתניהו מתקפל כל פעם שמישהו עובר לידו. כל מי שעובר לידו מקבל צ'ק. ליברמן עונש מוות, צ'ק, גפני חוק מסורת ישראל, עוד חוק כפיה דתית, צ'ק. ליצמן סגן שר על תקן של שר שעושה את עצמו שהוא לא שר, צ'ק. אמסלם רוצה צ'ק לפריימריז אז הוא מקבל צ'ק. בנט סגר לו את ועדת שרים לחקיקה, וכולם יודעים שהוא ייכנע וייתן לו מה שהוא רוצה. צ'ק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.