חוק המרכולים של גפני אושר בקריאה טרומית במליאה

חוק גפני "להתחשבות במסורת ישראל בעבודות בשבת" עבר בקריאה טרומית: 43 מול 32. השר כץ: "לא נקדם את ההצעה עד שתבוא הצעת חוק ממשלתית"

לאחר שאושרה אמש במשאל טלפוני דחוף בועדת שרים לענייני חקיקה, הצעת "חוק שעות עבודה ומנוחה בשבת" (חוק המרכולים) של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני עברה כעת במליאת הכנסת בקריאה טרומית ברוב של 43 תומכים ו-32 מתנגדים.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר במליאת הכנסת: "שבת היא אחת משלוש המצוות הראשונות שנצטוו בני ישראל. כבר בבריאת העולם נאמר 'וישבת ביום השביעי מכל מלאכתו אשר עשה. ויברך אלקים את יום השביעי ויקדש אותו כי בו שבת מכל מלאכתו אשר ברא אלקים לעשות'. גם בעשרת הדברות נצטוו בני ישראל לנוח ולשבות ממלאכה ביום השבת, 'ששת ימים תעשה מעשיך וביום השביעי תשבת למען ינוח שורך וחמרך וינפש בן אמתך והגר'.

"בדומה לחוקים אחרים הקיימים, הצעת החוק החשובה הזו מאפשרת לשר העבודה והרווחה לשקול התחשבות במסורת ישראל".

בסופו של דבר, כאמור, חוק גפני להתחשבות במסורת ישראל בעבודות בשבת עברה בקריאה טרומית: 43 מול 32.

שר העבודה חיים כץ השיב בשם הממשלה ואמר כי "אני מסכים להצעת החוק. אני בשיקולים שלי לקחתי את השבת כמסורת ישראל, ולקחתי גם את חוקי העבודה, התייחסתי גם לחוקי העבודה שבן אדם צריך לנוח בשבת. אבל יש שם ישראלים בכלל לא ישראלים, אין שם יהודים, חברות זרות שזכו במכרז, מסור ישראל בכלל לא חלה עליהם".

בסיום דבריו אמר השר כץ: "הממשלה תומכת בהצעת החוק ומתנה את זה בהצמדה להצעת חוק ממשלתית. לא תקדם את הצעת החוק עד שתבוא הצעת חוק ממשלתית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.